Aušra Vitkuvienė neslepia, jog konkursai iš grožio meistrų pareikalauja didelių pastangų ir pasirengimo, tačiau visa tai atperka kūrybos malonumas. ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Aukščiausiais balais įvertinta patirtis

Aukščiausiais balais įvertinta patirtis

Ilgamete patirtimi galinčios pasigirti Panevėžio grožio salono „Oranžinis stilius“ meistrės Aušra Vitkuvienė ir Vilma Pauliukienė ir šį kartą iš atvirojo Lietuvos grožio specialistų čempionato Kaune negrįžo tuščiomis.

Moterys dalyvavo fotokonkurse „Metų kirpėjas 2018“ ir į Aukštaitijos sostinę parvežė net kelis apdovanojimus. Salono įkūrėja A. Vitkuvienė pelnė antrąsias vietas avangardinės šukuosenos ir nuotakos įvaizdžio kategorijose, o kirpėja ekspertė V. Pauliukienė užėmė 4-ą vietą koloristikos kategorijoje. Nuo pripažintų meistrių neatsiliko ir nauja salono komandos narė vizažistė Goda Vaškevičiūtė, ji buvo ketvirta „Metų vizažisto 2018“ konkurse.

Pasiekti rezultatai džiugina

Konkurse dalyvavo daugiau nei 40 plaukų stilistų iš visos Lietuvos, kurie varžėsi šešiose skirtingose fotografijų kategorijose. Šis grožio renginys buvo unikalus tuo, kad specialistų darbus vertino tarptautinė komisija, sudaryta iš savo srities profesionalų, tačiau joje nebuvo nei vieno lietuvio.

Nors emocijų audros po konkurso jau atslūgo, Aušra nenustoja džiaugtis pasiektais rezultatais. „Tai – komandinis darbas, kuriame dalyvauja fotografas, modelis, plaukų stilistas, makiažo specialistas ir, pagal poreikį, drabužių dizaineris. Reikia sukurti vieną harmoningą visumą, kad galutinis rezultatas pateisintų lūkesčius, todėl konkursui buvo sutelktos įvairiausių specialistų pajėgos“, – sako ji ir skuba pasidalyti patarimais 2018-ųjų metų pavasario–vasaros įvaizdžio pasirinkimo klausimais. „Vyraus lengvumas ir nenuspėjamumas. Neprašausite, jeigu jūsų plaukuose išryškės kitos spalvos ar trumpesnė sruoga. Tai turi būti nesudėtingi sprendimai, sukuriantys išskirtinį įvaizdį“, – šypsosi Aušra.

„Tai labiau žaidimas. Smagu, kad vis daugiau žmonių užsikrečia noru būti gražesni, ima iš mūsų pavyzdį, bando patys.“

A. Vitkuvienė

Moteris džiaugėsi, jog grožio salone neseniai įsidarbinusi vizažistė Goda Vaškevičiūtė taip pat pelnė įvertinimą. Ji atskleidė, jog Goda studijuoja mediciną, o vizažisto darbą medicininis išsilavinimas, jos manymu, tik papildo. „Ji labai aktyviai domisi grožio sritimi. Manau, kad medicinos ir grožio sritys tarpusavyje yra labai stipriai susijusios: žmogaus anatomija, veidas… Labai dažnai šių žinių pritrūksta makiažo kursus baigusioms merginoms. Abi sritis sieja ir kruopštumo poreikis“, – pasakojo pašnekovė.

Jaudulys vis dar nesvetimas                                                                                  

Meistrė neslepia, jog tokie konkursai pareikalauja tikrai didelių pastangų ir pasirengimo. „Tenka daug dirbti, kol sukuriamas galutinis rezultatas, kurį jau galima pristatyti konkursui. Čempionate yra vertinama kiekviena detalė ir kartu bendra visuma. Kiekviena rungtis reikalauja išskirtinio susikaupimo“, – sakė A. Vitkuvienė.

Moteris negalėjo įvardyti, kurį prizinę vietą pelniusį darbą – avangardinę šukuoseną ar nuotakos įvaizdį – buvo sunkiau sukurti. „Tai – labai skirtingi darbai, skirtingos emocijos ir kontekstas, jie kiekvienas savaip išskirtinis“, – susijaudinusi kalbėjo meistrė.

Aušra pripažįsta, jog net ir sukaupus nemenką patirtį, retkarčiais startinis jaudulys aplanko ir ją. „Žinoma, viskas priklauso nuo konkurso. Šį kartą, pristatant nuotraukas, tokio didelio jaudulio nejutau, nors šioks toks virpulys laukiant rezultatų buvo: patekai, nepatekai… Čia jau niekas nuo tavęs nebepriklauso, o ir neaišku, kokio stiprumo konkurentai yra kiti meistrai“, – kalbėjo pašnekovė.

Galerija

Konkurencijos nejuto

Grožio sritis, nors visuomet buvo paklausi, šiuo metu išgyvena tikrą aukso amžių. Savo išvaizda rūpinasi tiek moterys, tiek vyrai, tad grožio paslaugų paklausa auga. Neatsilieka ir pasiūla, išsiskirti rinkoje nėra lengva. Visgi atrodo, jog „Oranžinio stiliaus“ meistrėms nei populiarumo, nei darbo netrūksta. Moterys nuolat tobulinasi įvairiuose konkursuose ir pelno prizines vietas, tai padeda užsitikrinti autoritetą klientų akyse.

Konkurencija rungiantis dėl pripažinimo yra neišvengiama, tačiau pasidomėjus, ar moterys „Metų kirpėjas 2018“ konkurse nesivaržė tarpusavyje, Aušra patikino, jog konkurencijos viena kitai nepajuto. „Tai labiau žaidimas. Smagu, kad vis daugiau žmonių užsikrečia noru būti gražesni, ima iš mūsų pavyzdį, bando patys“, – sakė ji.

Nepaisant kolegių draugystės, lengvą konkurencijos dvelksmą iš šalies moterys juto. „Tam tikra konkurencija visuomet yra. Yra dvi pusės: tie, kurie laimi ir yra viskuo patenkinti, ir tie, kurie pralaimi ir lieka nelaimingi. Stipriau konkuruoja jauni, pergalės ir pripažinimo neragavę meistrai. O su tais, kurie jau turi patirties, yra šį tą pasiekę, esame draugai, palaikome ryšį, keičiamės idėjomis. Mano nuomone, Lietuva yra per maža, jog gyvuotų didelė konkurencija“, – svarstė pašnekovė.

Komentarai

  • tegu pirma siuksles aplink savo pastata susirenka o giriasi paskui ,save gerbencios panevezietes neturetu eiti pas tokias nevaleikas

    • Atsakyti
  • …bet kai kerpa ne konkursui, tai džiaugsmo nesuteikia . Ir meistriškumo nesimato. Gal tik žurnalistes padailina. Todėl ir gražiai parašo.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų