Aludės savininkui kontrabanda apkarto

Aludės savininkui kontrabanda apkarto

Alaus barą turinčiam panevėžiečiui iš jo gaunamo uždarbio pasirodė per maža – prisidurti bandė ir iš kontrabandinių cigarečių, ir iš nuslėptų mokesčių.

Visgi tokios gudrybės verslininkui kainavo teistumą ir tūkstantinę baudą.

Tokį verdiktą paskelbė pričiupto kontrabandininko baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Panevėžio apylinkės teismas.

Panevėžietis nuteistas už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis ir apgaulingą finansinės apskaitos tvarkymą bei organizavimą.

Bylos duomenimis, pernai lapkritį panevėžietis neteisėtai įgijo akcizais apmokestinamų prekių – Baltarusijos Respublikos banderolėmis pažymėtų 2 000 pakelių cigarečių, kurių vertė siekia daugiau nei 8 tūkst. eurų.

Vis dėlto jų parduoti ir taip pasipelnyti kontrabandininkui nepavyko.

Neteisėtą krovinį vežantis panevėžietis kelyje Vilnius–Panevėžys buvo sulaikytas Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų.

Lietuvos Respublikos teritorijoje fiziniams asmenims draudžiama gabenti ir laikyti tabako gaminius, nepaženklintus Lietuvos Respublikos finansų ministro patvirtinto pavyzdžio specialiais ženklais – banderolėmis. Tas, kas pažeisdamas nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė neviršija 400 MGL dydžio sumos, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Negana to, panevėžietis, vadovaudamas savo įmonei, bandė nuslėpti gautas pajamas ir taip išvengti mokesčių valstybei.

Įmonė neišrašydavo sąskaitų faktūrų už įsigytą ir parduotą alaus produkciją ir jų neįtraukė į įmonės buhalterinę apskaitą.

Nustatyta, kad per keletą mėnesių buvo neapskaityta daugiau nei 6 tūkst. eurų įplaukų, taip išvengta 199 eurų pelno mokesčio bei 1 067 eurų PVM mokesčio – į valstybės biudžetą nesumokėta 1 266 eurų.

„Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis teisiamojo posėdžio metu kaltę dėl jam inkriminuojamų nusikalstamų veikų padarymo pripažino visiškai, gailėjosi, yra atlyginęs padarytą žalą valstybei. Asmuo neteistas, nenustatyta atsakomybę sunkinančių aplinkybių, tad jam skirtos minimaliam dydžiui artimos baudos: 10 tūkst. eurų už neteisėtą disponavimą cigaretėmis bei 7,5 tūkst. eurų už apgaulingą apskaitos tvarkymą“, – komentavo bylą nagrinėjusi Panevėžio rūmų teisėja Jomilė Juškaitė-Vizbarienė.

Subendrinus bausmes verslininkui skirta 15 tūkst. eurų bauda. Baudžiamąją bylą išnagrinėjus sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, bauda sumažinta trečdaliu. Nuteistajam panevėžiečiui teks sumokėti 10 tūkst. eurų.

Jam teks atsisveikinti ir su automobiliu, kuriuo vežtos kontrabandinės cigaretės – jis konfiskuotas.

Šis nuosprendis per 20 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų