Prezidento padėkos sulaukęs panevėžietis trijų atžalų tėtis Vytautas Piliponis po žmonos netekties vienas prižiūri neįgalų vaiką. „Sekundės“ nuotr.

Panevėžiečiui – prezidento padėka už tėvišką meilę

Panevėžiečiui – prezidento padėka už tėvišką meilę

Artėjant Tėvo dienai, klostosi nauja tradicija. Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana surengė tėvų pagerbimo ceremoniją ir įteikė jiems padėkas už atsakingą ir pozityvią tėvystę. Tarp pagerbtųjų – ir Panevėžio krašto žmonės.

Įrodė tėvystės vertę

„Reiškiu labai nuoširdžią pagarbą jums – žmonėms, konkrečiu pavyzdžiu įrodžiusiems tikrąją tėvystės vertę“, – sakė šalies vadovas, dėkodamas į prezidentūrą pakviestiems tėvams už sąmoningai prisiimtą atsakomybę už šeimą, iniciatyvumą globos ir įvaikinimo srityje, aktyvų dalijimąsi tėvystės gebėjimais ir gerą pavyzdį bendruomenei.

Padėkos buvo skirtos aštuoniolikai tėvų. Pagerbti Gausių šeimų asociacijos rekomenduoti daugiavaikiai, taip pat Lietuvos šeimos centro nominuoti savanoriaujantys savo parapijose ir aktyviai į šeimų ugdymo, stiprinimo ir palaikymo veiklas įsitraukę tėvai. Lietuvos globėjų ir įvaikintojų asociacija pristatė prezidentui kandidatūras tėvų, kuriuos vertėtų pagerbti už indėlį veikiant globos ir įvaikinimo srityje. Lietuvos negalios organizacijų forumas ir asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ už tėvystę ypač sunkiomis aplinkybėmis pasiūlė įteikti padėkas negalią turintiems arba neįgalius vaikus auginantiems tėvams.

Svarbiausia – šeima

Prezidento padėkos sulaukė ir panevėžietis Vytautas Piliponis. Jį apdovanoti pasiūlė sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Panevėžio viltis“. Šio tėčio istoriją ir atsidavimą savo vaikams praėjusiais metais pasitinkant Tėvo dieną aprašė ir „Sekundė“. Tris sūnus užauginęs vyras po žmonos netekties vienas augino ir prižiūri neįgalų vidurinį vaiką, kuriam jau per 30.

„Net minties tokios niekada neturėjau pabėgti. Man šeima visada buvo pirmoje vietoje. Gal dėl jos neturėjau tiek daug draugų, kaip kiti, gal nemačiau, ką kiti vyrai veikia baruose, bet savo vaikams norėjau duoti tiek dėmesio, kiek galėjau. O dar ir dirbti reikėjo“, – „Sekundei“ kalbėjo V. Piliponis.

„Man šeima visada buvo pirmoje vietoje. Gal dėl jos neturėjau tiek daug draugų, kaip kiti, gal nemačiau, ką kiti vyrai veikia baruose, bet savo vaikams norėjau duoti tiek dėmesio, kiek galėjau.“

V. Piliponis

Kad geriau suprastų savo neįgalų sūnų, V. Piliponis nuolat lanko tėvystės kursus, mokymus, patarimų ieško bendraudamas su panašaus likimo šeimomis. Jis tvirtino, kad tėvystė išmokė kantrybės, ir tikino niekada nesvarstęs galimybės apgyvendinti sūnų socialinės globos įstaigoje. Atsidavęs tėtis įsitikinęs: vaiko vieta – namuose.

Nauja tradicija

Prieš mėnesį minint Motinos dieną prezidentas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalius įteikė ir būriui mamų. Pagerbti tėčiams galimybės mažesnės. Pagal šiuo metu galiojančias įstatymo nuostatas valstybės apdovanojimu – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu – gali būti apdovanotos tik motinos, pagimdžiusios ir užauginusios bei gerai išauklėjusios penkis ir daugiau vaikų. Deja, įstatyme nėra minimi tėvai, globėjai bei rūpintojai. Būtent dėl to tėvams įteiktos tik prezidento padėkos.

Šią savaitę prezidentas G. Nausėda pateikė ir įstatymo pataisas. Pagal jas siekiama išplėsti apdovanojamų asmenų ratą. Pataisomis taip pat siūloma atkreipti dėmesį, kad nuopelnai motinystei, tėvystei, globai bei rūpybai gali apimti ne tik daugiavaikystę, bet ir kitus kriterijus auginant, auklėjant, ugdant vaikus, aktyviai prisidedant prie atsakingos, sąmoningos ir pozityvios tėvystės ugdymo bendruomenėje ar globojant bei prižiūrint kitus asmenis, kuriems paskirta globa ar rūpyba. Pavyzdžiui, į valstybės apdovanojimą ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu pagal prezidento siūlymą galėtų kandidatuoti motinos (įmotės), tėvai (įtėviai), šeimos, globėjai ar rūpintojai, auginantys, globojantys ar prižiūrintys fizinę negalią, psichikos, proto ar kitų sveikatos sutrikimų turinčius vaikus, taip pat tie, kurie, patys turėdami negalią, augina ir auklėja vaikus arba ryžtasi globai ar rūpybai.

Tikimasi, kad kitais metais susiklostys nauja graži tradicija ir šiems žmonėms bus galima ne tik įteikti padėkas, bet ir valstybinius apdovanojimus.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų