Panevėžiečių piniginėse – naujos kortelės

Panevėžiečių piniginėse – naujos kortelės

Maisto paketus gaudavusiems panevėžiečiams jau dalijamos socialinės kortelės, su kuriomis parduotuvėje galės įsigyti to, ko jiems iš tikrųjų reikia.

Rajono gyventojams jų teks palūkėti greičiausiai iki kitos savaitės.

Maisto paketai – jau istorija

Nepasiturintiems gyventojams nuo šių metų nebedalinami Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo produktų paketai.

Vietoje jų atsirado socialinės kortelės, į kurias kartą per ketvirtį bus pervedami 25 eurai vienam asmeniui.

Pinigų išsigryninti negalima, kaip ir apsipirkti bet kurioje parduotuvėje.

Socialinių kortelių turėtojai galės apsipirkti tik pasirinktoje vienoje iš šiame projekte dalyvaujančių parduotuvių.

Už kortelės pinigus bus galima įsigyti ne tik maisto produktų, bet ir kitų prekių – higienos, buities apyvokos daiktų, taip pat drabužių, avalynės. Draudžiama pirkti tik alkoholinius gėrimus, tabaką ir loterijos bilietus.

Daugiau nei pusėje šalies savivaldybių socialines korteles platinantis labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ skelbia per pirmąją savaitę šalyje jau išdalijęs daugiau nei 15 tūkst. socialinių kortelių.

Geriau pinigai

Panevėžietis Gintas yra vienas tų, kurie tokią kortelę jau turi.

„Pasiėmiau trečiadienį, bet tik nuo kovo 15 dienos ten įdės pinigų“, – sako socialinę pašalpą gaunantis ir už ją visuomenei naudingus darbus dirbantis vyras.

Jo nuomone, toks variantas geresnis nei anksčiau dalyti maisto paketai.

„Kortelės tikrai geriau nei maisto paketai. Sakysime, makaronų, miltų pridėdavo tiek, kad ne visada išnaudodavau. Kam man tie makaronai? Už tuos pinigus dabar galėsiu nusipirkti vertingesnį daiktą – dešros pigesnės, kokių kiaušinių ar dar ko“, – svarstė Gintas.

Kartą per ketvirtį į kortelę įkris 25 eurai, pinigus reikės išnaudoti iki kitų metų kovo 15 dienos.

Gintas svarsto, kad iš karto neišleidęs visos ketvirčiui skirtos sumos, galėtų susitaupyti ir didesniam pirkiniui.

Iš pasiūlytųjų parduotuvių jis sako pasirinkęs apsipirkti prekybos centre, kuriame dar kaupiasi lojalumo pinigai.

„Dar paseksiu, kada kokios akcijos, bus galima nusipirkti daugiau produktų, nei būdavo maisto paketuose“, – planuoja panevėžietis.

Į atiduotuvę Kranto gatvėje atsiimti parduotuvių ar ūkininkų paaukoto maisto kasdien kviečiama nuo 80 iki 100 žmonių. P. Židonio nuotr.

Kortelės dar tuščios

„Maisto banko“ Panevėžio regiono vadovė Justina Tubienė pasakoja, kad panevėžiečiams socialinės kortelės pradėtos dalinti antradienį.

Per dvi dienas spėta jų išdalinti 1017-iolika.

Ketvirtadienio duomenimis, prašymus jas gauti yra pateikę 2 074-i socialiai remtini panevėžiečiai.

Kiekvienas jų rinkosi vieną iš septynių projekte dalyvaujančių prekybos tinklų.

Rajono gyventojams korteles planuojama dalinti kitą savaitę.

Pinigai į korteles bus pervedami dviem etapais. Socialiai remtinieji, pateikę prašymus praėjusį gruodį ir šių metų sausį, pasak J. Tubienės, korteles gaus iki kovo 5 dienos, bet jos bus papildytos kovo 15-ąją.

Kitas prašymų etapas – vasarį. Šie žmonės korteles gaus iki balandžio 5 dienos ir jos bus papildytos balandžio 15-ąją.

J. Tubienės žiniomis, Panevėžio mieste ir rajone vien pirmuoju etapu planuojama išdalinti 3 511 socialinių kortelių.

Dirba visu pajėgumu

Nuo vasario 14 dienos Panevėžio miesto ir rajono gyventojai kviečiami atsiimti ir vadinamąsias donacijas – atiduotuvėje Kranto g. dalijamus prekybos centrų ar ūkininkų paaukotus maisto produktus.

Vienam asmeniui priklauso ne mažiau kaip 5 kg tokios labdaros.

Jei pakviestas atsiimti paramą žmogus neatvyks du kartus, neteks galimybės toliau ja naudotis.

Atiduotuvė jau dirba visu pajėgumu.

Į ją atsiimti maisto kasdien kviečiama nuo 80 iki 100 žmonių.

„Siūlome duonos gaminių, bakalėjos, vaisių, daržovių, mėsos produktų, stengiamės turėti ir pieno produktų“, – pasakoja regiono vadovė.

Jos pastebėjimu, atėjusieji pasiima labai įvairaus maisto. Atiduotuvė nėra parduotuvė ir nedaro užsakymų, todėl nežino, kokių produktų kitą dieną gaus.

Tūkstančiams Panevėžio miesto ir rajono gyventojų jau dalijamos socialinės kortelės, pakeisiančios buvusius maisto paketus. P. Židonio nuotr.

Nemokamo maisto – į miestą

Į atiduotuvę Panevėžyje atsiimti maisto važiuoja ir rajono gyventojai, kuriems anksčiau paketai buvo dalinami seniūnijose.

„Maisto banko“ atstovė svarsto, jog veikiausiai dėl šios priežasties dalis rajono gyventojų net neteikė prašymų tokioms donacijoms gauti.

Panevėžio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Virginija Savickienė sako, kad

iš pradžių nerimauta, kaip seksis su socialinėmis kortelėmis. Tačiau dabar manoma, kad viskas klostysis neblogai. Tačiau dėl donacijų, neatmeta vedėja, kaime gyvenantiems socialiai remtiniesiems gali kilti sunkumų.

„Mums labai rūpi, kaip kaimo žmogus atvažiuos į atiduotuvę. Bus mums iššūkis“, – sutinka V. Savickienė.

Pasak vedėjos, dalis galinčiųjų gauti tokią paramą net nepildė prašymų. Vieni baiminosi, kaip reikės pasiekti miestą, kiti tvirtino neturintys net mobiliojo telefono, kuriuo su jais galėtų susisiekti „Maisto bankas“.

Daugiausia darbingo amžiaus

Pasak V. Savickienės, ketvirtadienį rajone jau buvo 2 860 socialinių kortelių gavėjų, tačiau dar buvo likusi visa diena teikti prašymus. Iš tokio būrio tik 285 yra pensininkai, 453 – neįgalieji. Taip pat 846 vaikai iki 18 metų. Likusieji – darbingo amžiaus gyventojai.

Pernai pirmąjį ketvirtį maisto paketus gavo 3 000 rajono gyventojų, o metų pabaigoje – beveik 3 500.

Rajono žmonėms socialines korteles dalina „Maisto bankas“. Jie galės apsipirkti vienoje pasirinktoje iš pasiūlytų šešių parduotuvių.

„Kai dalindavo maisto paketus, ir mes išklausydavome: tai miltai negeri, tai kruopos neskanios, tai konservai negerai. Geriau pinigai nei produktai“, – pažymi V. Savickienė.

Komentarai

  • Rašote darbingo amžiaus. Aš neįgali, o mano vyras dirbantis ir auginame tris vaikus, bet gavome tokią kortelę. Kas kaltas, kad vyro atlyginimas lietuviškas? Ar apie tai rašeiva žurnalistpalaikis pagalvojo?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų