LTUswimming.com nuotr. Pirmas. D. Rapšys net penkis kartus lipo ant apdovanojimų pakylos aukščiausio laiptelio.

Panevėžiečių pergalės ir R. Meilutytės sugrįžimas

Anykščiuose. Lietuvos plaukimo čempionate trumpame 25 m baseine dominavo iš pasaulio plaukimo pirmenybių grįžę Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas.

Gruodžio 15-ąją Anykščiuose prasidėjęs Lietuvos plaukimo čempionatas 25 m baseine pažėrė naujų rekordų ir pasižymėjo vis didesne dalyvių gausa.

Planuota, kad šios varžybos, o kartu ir didelė plaukimo šventė vyks naujai atidaromame Druskininkų baseine, tačiau dėl užsitęsusių statybos darbų pridavimo bei kitų aplinkybių Lietuvos plaukimo federacija buvo priversta varžybas perkelti į Anykščius.

Lietuvos plaukimo čempionate dalyvavo ir praėjusią savaitę iš FINA pasaulio plaukimo čempionato Kanadoje sugrįžę panevėžiečiai Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, taip pat – Deividas Margevičius ir Beatričė Kanapienytė.

Pirmąją rungtynių dieną D. Rapšys nugalėjo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje, distanciją įveikė per 1:49,50 min. Antrąją vietą užėmė Kauno PM atstovas Tomas Sungaila (1:50,41 min.).

Pirmąją dieną sidabro medalį 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje iškovojo panevėžietė Erika Martišiūtė, ji nuotolį įveikė per 2:19,24 min. Beje, jai per varžybų atidarymą buvo įteiktas sporto meistrės pažymėjimas. Šioje rungtyje pirmąją vietą užėmė Baltarusijos plaukikė Safiya Akhapkina (2:18,72 min.).

Pasibaigus pirmajai varžybų dienai daugiausia medalių (8) buvo pelniusi „RCOP Belarus“ komanda, antra buvo Kauno PM (6), trečia – Panevėžio ,,Žemyna“ (2).

Po gana ilgos pertraukos antrąją varžybų dieną į baseiną šoko ir olimpinė čempionė Rūta Meilutytė. Ji varžėsi 50 m ir 100 m krūtine bei 100 m kompleksiniu būdu distancijose.

Antroji Lietuvos plaukimo čempionato diena pažymėta trimis šalies rekordais. Pirmasis pasižymėjo panevėžietis Danas Rapšys, jis pagerino 200 m peteliške rungties Lietuvos rekordą. Plaukikas distanciją įveikė per 1.55,43 min.

Jis taip pat nugalėjo ir 100 m plaukimo l. stiliumi rungtyje (48,08 sek.), panevėžietis artimiausią varžovą lenkė daugiau nei 2 sek.

Sėkmingai susiklostė ir estafečių plaukimai. Kauno plaukimo mokyklos moterų komanda 4×100 m kompleksiniu būdu rungtyje pagerino suaugusiųjų rekordą – 4.13.88 min. Klaipėdos ,,Gintaro“ sporto centro komanda berniukų iki 13 m. 4×100 m kompleksiniu būdu rekordą pagerino distanciją įveikdama per 4.40.94 min.

Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė 100 m krūtine rungtyje pelnė aukso medalį. Ji distanciją įveikė per 1.05,20. Savo atrankos varžybų laiką R. Meilutytė pagerino 4,62. Sidabro medalį iškovojusi Agnė Šeleikaitė finišavo per 1.0,89, bronza atiteko plaukikei iš Minsko Julijai Lemkei (1.11,13).

Trečioji Lietuvos čempionato diena pradžiugino vienu šalies rekordu – 4×200 m laisvuoju stiliumi rungtyje Kauno centro sporto mokyklos komanda pagerino Lietuvos jaunuolių iki 17 metų rekordą (7:49.38).

Olimpinė čempionė R. Meilutytė iškovojo du aukso medalius. 100 m kompleksinio plaukimo finale R. Meilutytė atstumą įveikė per 1:00.13, antra liko baltarusė Aksana Dziamidova (1:03.71.), trečia buvo Agnė Sorakaitė (1:04.79).

50 m krūtine plaukimo varžybų finale R. Meilutytė distanciją įveikė per 29,52. Antrąją vietą užėmė baltarusė Julija Lemkė (31,82), trečiąją – kaunietė Agnė Šeleikaitė (32,09). Penktadienį Anykščiuose R. Meilutytė taip pat laimėjo100 m krūtine moterų plaukimo varžybas.

Dviem aukso medaliais pasipuošė ir iš FINA pasaulio plaukimo čempionato Kanadoje sugrįžęs Andrius Šidlauskas. Jis nugalėjo 200 m kompleksiniu būdu (2.00,18) ir 50 m krūtine (27,43) rungtyse.

Antrąjį sidabro medalį iškovojo E. Martišiūtė, kuri antra liko 200 m plaukimo nugara rungtyje.

LTUswimming.com nuotr.

Trečiąją dieną Danas Rapšys vėl ,,skynė“ medalius. Aukso medalius jis pelnė kiek jam neįprastose distancijose – 400 m laisvuoju stiliumi (3.56,57) ir 100 m peteliške (51,79) rungtyse. Šiame čempionate jis iš viso net 5 kartus lipo ant apdovanojimų pirmosios vietos pakylos.

Panevėžio „Žemyna“ medalių įskaitoje užėmė trečiąją vietą – 7 aukso, 2 sidabro medaliai. Daugiausia apdovanojimų iškovojo Kauno PM (9 aukso, 9 sidabro ir 8 bronzos), „RCOP Belarus“ (8 aukso, 11 sidabro, 10 bronzos) bei Kauno centro SM (3 aukso, 4 sidabro, 2 bronzos) komandos.

Šiemet susidomėjimas varžybomis buvo itin gausus – varžėsi beveik šimtu dalyvių daugiau nei pernai – 368 sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Didžiosios Britanijos.