Panevėžiečių laukia magiška muziejų naktis

Panevėžiečių laukia magiška muziejų naktis

Jau šį šeštadienį, gegužės 19-ąją, šeštadienį, nuo 18 val. Panevėžio Kraštotyros muziejus atvers duris lankytojams ir kvies visus naktinėtojus, išsiilgusius nuotykių ir pramogų.

Muziejų naktis – kasmetis Tarptautinės muziejų tarybos inicijuojamas renginys, kurio metu muziejai atveria lankytojams duris vakare ir naktį. Šiemet Kraštotyros muziejui ji ypatinga, kadangi įstaiga renovuojama, o eksponatai keliauja į saugyklas. Todėl ištuštėjusias ekspozicijų sales užpildys įvairios pramogos, paskaitos, koncertai.

Lankytojai galės pasisemti žinių ir įdomios patirties liaudies medicinos ir magijos tyrinėtojos Ritos Balkutės, žolininkės Jadvygos Balvočiūtės, astrologo Naglio Šulijos paskaitose. Žaidimų kambaryje pakviesime žaisti šachmatais, domino, dėlioti 100-mečio kubus ir naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis pažinsime gamtą. Būrimo salone bus galima išsiburti ateitį, veiks kino teatras „Iliuzija“, ekskursijoje „Nepriklausomybės ženklai Panevėžyje“ lankytojai ieškos nepriklausomybės pėdsakų kartu su muziejaus direktoriumi Arūnu Astramsku. Maži ir dideli galės apsilankyti kūrybinėse dirbtuvėse ir pasigaminti amuletą. Lėlių vežimo teatro spektaklis „Mažojo automobiliuko nuotykiai“ pakvies į saugaus eismo pamokėlę. Dienos šviesą išvys muziejaus fonduose sukaupta gausi vinilinių plokštelių kolekcija – galėsite su ja susipažinti.

Taip pat galėsite dalyvauti jau penktus metus vyksiančiose orientavimosi varžybose „Muziejaus lobiai“. Jos suvienys Kraštotyros muziejų, jo filialus ir Muziejų nakties draugus – G. Petkevičaitės-Bitės biblioteką ir Dailės galeriją, kurios jau antrus metus prisideda prie Muziejų nakties programos.

Kaip ir kasmet bus apdovanoti „Metų muziejininkas“, „Muziejaus lankytojas“, „Muziejaus bičiulis“, „Muziejaus mecenatas“, „Metų mokykla“ ir „Metų darželis“.

Muziejaus kiemelyje matysite ką tik kino teatruose rodytą vaidybinį filmą „Grąžinti Nepriklausomybę“ ir pasivaišinti arbata.

Magišką Muziejų naktį vainikuos neprilygstamu rankų miklumu ir charizma garsėjantis iliuzijų meistras Rokas Bernatonis. Iliuzionistas, Lietuvoje ir pasaulyje išgarsėjęs net dviem kortų mėtymo Gineso rekordais, nustebins ne vieną žiūrovą. Muzikos mylėtojus magiškais garsais užburs akustinis Martyno Kavaliausko – dainininko, šokėjo, įvairių projektų nugalėtojo – koncertas.

Naktinėtojų muziejuje laukia stebuklingas vakaras!

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų