Panevėžiečių laukia bemiegė naktis

Panevėžiečių laukia bemiegė naktis

Šeštadienio naktį Panevėžys nemiegos. Tradicinė Europos muziejų naktį panevėžiečių iki išnaktų lauks ne tik miesto Kraštotyros muziejus, bet ir naktinėtojus priimti pasiruošusios kitos kultūros įstaigos.

Šiemet Kraštotyros muziejui naktis bus ypatinga, kadangi įstaiga renovuojama, o eksponatai keliauja į saugyklas. Todėl ištuštėjusias ekspozicijų sales šeštadienį nuo 18 val. užpildys įvairios pramogos, paskaitos, koncertai.

Lankytojai galės pasisemti žinių ir įdomios patirties liaudies medicinos ir magijos tyrinėtojos Ritos Balkutės, žolininkės Jadvygos Balvočiūtės, astrologo Naglio Šulijos paskaitose. Žaidimų kambaryje pakviesime žaisti šachmatais, domino, dėlioti 100-mečio kubus ir naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis pažinsime gamtą. Būrimo salone bus galima išsiburti ateitį, veiks kino teatras „Iliuzija“, ekskursijoje „Nepriklausomybės ženklai Panevėžyje“ lankytojai ieškos nepriklausomybės pėdsakų kartu su muziejaus direktoriumi Arūnu Astramsku. Maži ir dideli galės apsilankyti kūrybinėse dirbtuvėse ir pasigaminti amuletą. Lėlių vežimo teatro spektaklis „Mažojo automobiliuko nuotykiai“ pakvies į saugaus eismo pamokėlę. Dienos šviesą išvys muziejaus fonduose sukaupta gausi vinilinių plokštelių kolekcija – galėsite su ja susipažinti.

Kaip ir kasmet bus apdovanoti „Metų muziejininkas“, „Muziejaus lankytojas“, „Muziejaus bičiulis“, „Muziejaus mecenatas“, „Metų mokykla“ ir „Metų darželis“.

Muziejaus kiemelyje naktinėtojai žiūrės ką tik kino teatruose rodytą vaidybinį filmą „Grąžinti Nepriklausomybę“ ir vaišinsis arbata.

Magišką Muziejų naktį vainikuos neprilygstamu rankų miklumu ir charizma garsėjantis iliuzijų meistras Rokas Bernatonis. Iliuzionistas, Lietuvoje ir pasaulyje išgarsėjęs net dviem kortų mėtymo Gineso rekordais, nustebins ne vieną žiūrovą. Muzikos mylėtojus magiškais garsais užburs akustinis Martyno Kavaliausko – dainininko, šokėjo, įvairių projektų nugalėtojo – koncertas.

Kūrybinės erdvės galerijoje

Šeštadienį vakarinių lankytojų lauks Panevėžio miesto dailės galerija. Nuo 18 iki 1 valandos po vidurnakčio panevėžiečiai ir miesto svečiai galės ne tik nemokamai aplankyti galerijoje veikiančias parodas, bet ir dalyvauti projekto „Šimtmetis su gėle“ atvirose kūrybinėse dirbtuvėse.

18 val. į galeriją atėjusiems lankytojams atsivers ypatingas reginys – floristinės instaliacijos kūrimas. Daugiau kaip dviejų metrų aukščio objektą kurs floristė, keramikė Jurgita Jurėnienė. Menininkė stažavosi žinomose floristikos mokyklose: tarptautinio floristikos meistro Sigito Kaminsko floristų mokykloje Klaipėdoje, Jelgavos floristų mokykloje „Grieta“, Janis Buševics studijoje „Shi Shi“ (Latvija), „Flowers school“ (Jungtinė Karalystė). Jurgita yra baigusi pasaulinio garso floristo, ilgamečio Vatikano gėlininkų vadovo, augalinės skulptūros pradininko Peterio Hesso kursus.

Galerijos lankytojai turės galimybę ne tik stebėti floristės darbą, bet ir dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Lietuviškų gėlių charakteriai“.

19 val. prasidės monotipijos kūrybinės dirbtuvės „Įgėlinti“, jas ves žinomas tapytojas, edukacijos specialistas Artūras Stančikas.

Nuo 20 val. šamotinio vazono kūrimo procesą demonstruos keramikos menininkas, Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų dalyvis Eugenijus Čibinskas.
21 val. jaunuosius lankytojus pakviesime dalyvauti dinamiškame „Moliasviedyje“ – didelės apimties keraminio paveikslo kūrime.

21 ir 24 val. ekskursijas po Dailės galerijos ekspozicijas ves parodų kuratorė, menotyrininkė Aurelija Seilienė ir Keramikos paviljono vedėja Rasa Stružienė.

Pagrindinio galerijos pastato erdvėse veikia paroda „Lietuvos šimtmečio tautodailė Panevėžio krašte“. Keramikos paviljone lankytojai išvys Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspoziciją ir architektų, dalyvavusių Stasio Eidrigevičiaus menų centro konkurse, darbų parodą. Gaivi žaluma ir žinomų pasaulio kūrėjų skulptūrinės keramikos darbai akį džiugins galerijos kiemelyje.

Tolesnis maršrutas iš galerijos drieksis į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką ir Kraštotyros muziejų, kur lauks daug kitų magiškos Muziejų nakties įdomybių.

Atsivers durys į knygų pasaulį

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka šeštadienio vakarą atvers savo vartus į magišką knygų paslapčių pasaulį.

Nuo 18 iki 24 val. lankytojai galės apsilankyti paslaptingose bibliotekos erdvėse, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, fotosesijoje, garsiai klausytis muzikos ir ragauti magiškų skanėstų kavinukėje. Čia skambės XX a. muzika iš bibliotekos vinilinių plokštelių kolekcijos. Ypatinga pramoga vaikams – Robotukų lenktynės.

Avykusieji apie miesto ateities vizijas naujienas išgirs Stasio Eidrigevičiaus erdvėje, įkvėps kūrybinių galių aplankydami E. Mezginaitės erdvę ir išlies susitelkusią energiją bibliotekos rūsiuose, mokydamiesi kūrybinio rašymo su poete Elvyra Pažemeckaite.

„Išgirskite, ką naktį kužda tulpių žiedai Atrijaus terasoje, burkite ateitį ir tapkite magiškos nakties valdovais užsukę į VIP“, – lankytojus kviečia G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka.

Komentarai

  • Aš tai miegosiu

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų