G. Kartano nuotr.

Panevėžiečių labirintas – Europos registre

Panevėžiečių labirintas – Europos registre

 

Panevėžyje, daugiabučių apsuptyje, prieš trejus metus Birutės ir Leonido Mejerovų įrengtas, gėlėmis apsodintas akmenų labirintas jau žinomas ir Europoje.

Šįmet jis įrašytas į Europos labirintų registrą.

„Labirinto gyvavimo laiką skaičiuoju ne metais, o sezonais. Mūsiškis jau baigia trečiąjį. Žiemomis jis mažiau populiarus, o štai vasaromis žmonės juo vaikšto. Matau labirinto takeliais einančius basomis“, – pasakoja B. Mejerova.

2021-ųjų vasaros pradžioje jiedu su vyru akmenų labirintą įkurdino didžiuliame daugiabučių kieme, ribojamame Ramygalos, Beržų ir J. Basanavičiaus gatvių.

Šiauliuose, prie Talkšos ežero pamatyto labirinto įkvėpta, panevėžietė ekonomistė panašų statinį ėmėsi kurti ir savojo daugiabučio kieme.

Į darbus įnikusi moteris labirintą kūrė neturėdama Savivaldybės leidimo.

„O štai pernai dėl labirinto įteisinimo rašiau prašymus Nacionalinei žemės tarnybai bei pakartotinai – Panevėžio miesto savivaldybei. Abi institucijos atrašė, kad labirintui neprieštarauja. Sužinojau, kad toji žemė, ant kurios sudėjome akmenis labirintui – valstybės, tad nereikėjo nei kaimynų, nei daugiabučių bendrijų vadovų sutikimo jį prižiūrėti“, – sako B. Mejerova.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 5 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

 

 

Komentarai

  • Mylim Jus, kad tokių žmonių daugiau žemėje.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų