Panevėžiečių komanda tapo Lietuvos jaunųjų inžinierių čempionais

Vilniuje praūžė STEAM TEAM nacionalinis jaunųjų inžinierių čempionato finalas. Čempionais tapo ir pirmą vietą laimėjo Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ ugdytiniai, kurie varžėsi 5-8 kl. grupėje.

Panevėžio moksleiviai Ignas Cimnolonskas ir Modestas Raila 2 mėnesius projektavo ir konstravo Rubo Goldbergo principu veikiančią mašiną pavadinimu „Zitrone“. Jaunieji robolabiečiai inžinieriai vadovavosi posakiu: „Jei gyvenimas duoda citrinų, išsispausk iš jų limonadą“. Igno ir Modesto sukurtas judantis aparatas keliais etapais gali pagaminti citrinų limonadą. Sukonstruota sistema įpila koncentruotas sultis ir vandenį, pasaldina cukrumi, o proceso pabaigoje į puodelį įdeda dar ir šiaudelį su citrinos gabalėliu. Šis vaikinų sprendimas sulaukė tiek žiūrovų, tiek komisijos narių dėmesio ir buvo įvertintas – robolabiečiai ne tik tapo nugalėtojais, pelnė geriausių šalies inžinierių titulus, bet ir solidų piniginį prizą – 1000 € čekį.

Moksleiviai iš visos Lietuvos, kelis mėnesius buvo kviečiami įsijausti į inžinieriaus profesiją ir dalyvauti „STEAM Team“ nacionaliniame jaunųjų inžinierių čempionate. Čempionatą rengė Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA, kuri stengiasi populiarinti inžinerines profesijas kaip patrauklią karjeros kryptį.
Čempionato dalyviai varžėsi dviejų amžiaus kategorijų komandose: 5–8 klasių moksleivių ir 9–12 klasių gimnazistų. Komandos čempionato pusfinaliuose bei finale turėjo sukonstruoti veikiančias savadarbes, iš įvairiausių medžiagų ir priemonių pagamintas ir domino principu veikiančias Goldbergo mašinas ir jas pristatyti komisijai. Į Finalą pateko 10 komandų iš visos Lietuvos.

Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ komandą sudarė 2 moksleiviai: Ignas ir Modestas kartu su robotikos centro mokytojais – mentoriais, tai Klaudija Pelanyte ir Laura Kuchalskiene.