Panevėžiečių ketvertuką aplankė ministras

Panevėžiečių ketvertuką aplankė ministras

Šiandien Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga aplankė ir pasveikino panevėžiečių šeimą, kuri sulaukė keturgubo džiaugsmo! Ketvertuko šeimai ministras palinkėjo daug sveikatos, laimės ir neišsenkančio optimizmo.

Panevėžiečiams Viktorijai ir Andriui Paltanavičiams praėjusio ketvirtadienio rytą Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje gimė dukrytė ir trys sūneliai, iš kurių du – identiški dvyniai. Kaip „Sekundei“ pasakojo keturių naujagimių mama, tiek pats nėštumas, tiek ir gimdymas praėjo itin sklandžiai. Ir ji pati, ir vaikučiai jaučiasi gerai.

„Mažyliai turėjo gimti gruodį, bet kai yra daugiau nei vienas vaikas, terminas sutrumpėja. Džiaugiuosi, kad man pavyko juos išnešioti net 32 savaites“, – pasakojo V. Paltanavičienė.

Kol kūdikiai sustiprės, šeimai Kauno klinikose teks praleisti mažiausiai mėnesį, bet mama viliasi, kad jeigu bus viskas gerai, gal į namus gausi šeima galės vykti ir anksčiau.

Mergytė gimė 2 kg, o jos broliukų svoris – nuo 1,5 iki 1,8 kg. Viktorijai – tai pirmas nėštumas. Pasak mamos, jis buvo ganėtinai lengvas ir sklandus, vienintelis sunkumas, kad labai dažnai tekdavo lankytis pas Kauno klinikų medikus, kurie ir prižiūrėjo, kaip mamos įsčiose auga ketvertukas. O paskutinį mėnesį jau praleido ligoninėje, kad kuo ilgiau pavyktų išnešioti mažylius. Net patys medikai stebėjosi, kad panevėžietei taip ilgai pavyko išnešioti keturis kūdikius. Tolimesnis nėštumas galėjo sukelti komplikacijų, todėl nuspręsta atlikti operaciją, kurios metu dalyvavo net dvidešimties medikų komanda.

Kaip teigė Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Akušerijos skyriaus vadovas Vladas Gintautas, toks būrys gimsta išties retai, o šiais metais ketvertuką, anot jo, galima vadinti šimtmečio ketvertuku. Skaičiuojama, kad ketvertukas gimsta maždaug kartą iš pusės milijono atvejų. Paskutinį kartą ketvertukas Lietuvoje gimė prieš trejus metus. Tada šeima iš Tauragės susilaukė keturių mergaičių.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų