MoonPhotography nuotr.

Panevėžiečiams – ypatingas reginys: misterija „Vilniaus sapnas“

Panevėžiečiams – ypatingas reginys: misterija „Vilniaus sapnas“

Paskutinį rugpjūčio penktadienį, visą vasarą į pasimatymus Laisvės aikštėje kvietusiame renginyje „Susitikime penktadienį“ panevėžiečių lauks išskirtiniai vaizdai. Panevėžio gyventojai ir svečiai turės išskirtinę galimybę išvysti misteriją „Vilniaus sapnas“.

Tūkstančius Palangos, Alytaus ir Kauno gyventojų bei miesto svečių sužavėjęs šiuolaikinių technologijų reginys-misterija „Vilniaus sapnas“, skirtas artėjančiam sostinės jubiliejui, jau rugpjūčio 26 d., 22 val. atvyksta į Panevėžį.

Nemokamam reginiui Laisvės aikštėje ruošiasi daugiau nei 40 atlikėjų, įrenginėjama platforma modernaus šokio šokėjams, scena orkestrui bei kuriami specialieji efektai.

Šis reginys taps Panevėžio renginių ciklo „Susitikime penktadienį“ uždarymo dalis.

,,Noriu pasveikinti Lietuvos sostinę Vilnių su šiuo garbingu, visiems lietuviams svarbiu jubiliejumi ir palinkėti, kad tokių įvairius šalies miestus apjungiančių iniciatyvų būtų vis daugiau, kad Vilniaus miesto vardas kuo garsiau skambėtų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Labai kviečiu visus panevėžiečius rugpjūčio 26 d. atvykti pasigrožėti reginiu, kuris nukels į tolimus bei artimesnius istorijos vingius ir įtrauks į užburiantį ,,Vilniaus sapną“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas. 

Vilniaus sapnas“ talpina visą Vilniaus istoriją – nuo geležinio vilko kauksmo, svarbiausių įvykių, paveikusių visos Lietuvos istoriją, iki meilės istorijų, kultūros šviesulių ir šiuolaikinio miesto veido. Susirinkusieji Panevėžio Laisvės aikštėje 22 val. išvys iki 20 minučių truksiantį šou, kupiną šviesų, vizualizacijų, teatro ir šokio elementų. 

Sudarydami galimybę kiekvienam Lietuvos gyventojui išvysti ,,Vilniaus sapno‘‘ misteriją savo mieste, norime, kad Vilniaus jubiliejus paliestų kiekvieno Lietuvos gyventojo širdį ir tuo pačiu pakviestų kitais metais visus šalies gyventojus atvykti į Vilnių ir kartu švęsti Vilniaus 700 metų jubiliejų‘‘, – sako oficialios Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Vilniaus sapną“ pristato iškiliausi kūrėjai 

Per beveik 700 metų Vilniuje įvyko galybė įvykių, tad kaip per 20 minučių papasakoti miesto istoriją? Vienas iš misterijos kūrėjų, žurnalistas ir prodiuseris Edmundas Jakilaitis, kuris kartu su profesoriumi Alfredu Bumblausku ruošė istorinį pasakojimą, sako, kad atrinkti visiems žinomus ir Vilnių garsinančius istorijos akcentus nebuvo paprasta. „Norėjome išryškinti tiek istoriniu požiūriu svarbiausius, tiek įdomiausius, patraukliausius įvykius – tikimės, kad jie padarys didelį įspūdį žiūrovams“, – sako E. Jakilaitis. 

Tačiau „Vilniaus sapnas“ – tai ne tik istorija, bet ir iškiliausi žmonės, tarp kurių Steponas Batoras, Motiejus Kazimieras Sarbievijus, Adomas Mickevičius, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir kiti. Čia taip pat gimsta politinės ir kūrybinės idėjos. Žinoma, tai ir šiandienos modernus Vilnius – visų istorinių įvykių ir asmenybių suformuotas miestas, kupinas gyvenimo džiaugsmo, jaunystės ir kasdien besikeičiantis. 

Įspūdingą „Vilniaus sapną“ kūrė daugybė profesionalų. Istorinį pasakojimą parengė profesorius Alfredas Bumblauskas. Muzikinę atmosferą dovanoja Vilniaus Šv. Kristoforo orkestras, diriguojamas Modesto Barkausko – muziką specialiai šiam renginiui sukūrė kompozitorius Mantautas Krukauskas, o choreografiją „Low Air“ šokėjams kūrė Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė ir Paulius Tamolė. 

Vilniaus sapno“ misteriją jau rugpjūčio 26 d. vakarą bus galima pamatyti Panevėžyje, o vėliau ji bus rodoma Vilniuje ir Šiauliuose. 

Vilniaus gyventojai bei sostinės svečiai turės galimybę išvysti misteriją per tradiciškai organizuojamas „Sostinės dienas“.  

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų