Projektuotojų g. 37 namo bendrojo naudojimo patalpos, vienos pirmųjų Panevėžyje apšviestos panaudojus atsinaujinančią energiją.

Panevėžiečiams – modernios, išmanios ir sutaupyti padedančios technologijos

Panevėžiečiams – modernios, išmanios ir sutaupyti padedančios technologijos

Sutaupyti padės vėjas

Matyt, niekam nereikia aiškinti, kad vėjo energetika savo pažangumu ir sparčiu technologiniu progresu išsiskiria iš kitų energijos iš atsinaujinančių išteklių rūšių. Vėjo energija mažina oro taršą ir lėtina klimato kaitą, padeda užtikrinti energetinį saugumą bei sumažinti iškastinio kuro importą.

 Kad tai pigesnės energijos šaltinis, supranta visi. Tačiau ne visi žino, jog sutaupyti galima ir net neturint vėjo jėgainės.

Visapusę daugiabučių namų priežiūrą vykdantis „Mano BŪSTAS“ namų bendrojo naudojimo patalpų reikmėms pradėjo pirkti vėjo jėgainėse gaminamą žaliąją elektros energiją. Toks sprendimas įmonės klientams leis vartoti tvarią energiją, padės taupyti ir suteiks galimybę paprasčiau atsiskaityti už bendrojo naudojimo elektrą.

Įmonė konkursu atrinko ir penkerių metų sutartį sudarė su vėjo elektrinių parkus Anykščių rajone išvysčiusiomis bendrovėmis „Horreum“ ir „Ventus industria“. Pirmuoju etapu, kuris prasidėjo birželio 1 dieną, žalioji energija pradėta tiekti daugiau nei pusei bendrovės klientų, o kiek vėliau ja bus aprūpinta didžioji dauguma įmonės prižiūrimų namų.

Įmonės atstovų teigimu, Panevėžio daugiabučius, kuriuos administruoja „Mano BŪSTAS“, pigesnė energija pasiekė jau metų pradžioje.

Laiptines apšviečia vėjo pagaminta energija

 „Nuo šiol mūsų administruojamuose daugiabučių bendrose erdvėse naudojama elektros energija, pagaminta vėjo. Kitaip sakant, klientų objektuose laiptines ar kitas bendrojo naudojimo patalpas apšvies vėjas. Iš vėjo jėgainių parko penkerių metų laikotarpiu planuojame įsigyti ne mažiau nei 85 proc. metinio suvartojamos elektros energijos kiekio mūsų prižiūrimuose daugiabučiuose ir ji, priklausomai nuo oro sąlygų, sudarys didžiąją dalį tokioms reikmėms sunaudojamos elektros“, – teigia „Mano Būstas Aukštaitija“ ir „Merlango“ direktorius Ipolitas Skukauskas. Jo teigimu, paskelbus tiekėjo konkursą, Anykščių rajone esantis vėjo jėgainių parkas pateikė geriausią pasiūlymą, todėl su jais ir buvo sudaryta elektros tiekimo sutartis.

Nauda ir gamtai, ir gyventojams

I.Skukausko teigimu, elektros iš vėjo parko naudojimas užtikrins klientams šiek tiek mažesnes išlaidas, nes žalioji elektra kainuos mažiau nei iki šiol ir bus pigesnė už valstybės nustatytą visuomeninio elektros energijos tiekimo kainą.

Išlaidos už bendrųjų patalpų elektrą bus įtrauktos į bendrą mokėtiną sumą už suteiktas būsto priežiūros paslaugas, todėl bendrovės klientams nereikės mokėti už jas atskirai.

„Mano Būstas Aukštaitija“ ir „Merlango“ direktorius pabrėžė, kad perėjimas prie atsinaujinančios elektros energijos yra svarbus žingsnis įgyvendinant įmonės žaliąją strategiją. Pasirinkus naudoti žaliąją energiją, mažinama priklausomybė nuo neatsinaujinančių išteklių, taip prisidedama ir prie šalies tvarumo politikos.

„Pasirinkus žaliąją energiją, kasmet sutaupoma daugiau nei 6,2 tūkst. tonų CO2. Taip kiekvienas daugiabučio gyventojas gali prisidėti prie svarbių pokyčių mažinant klimato kaitos padarinius“, – sako I. Skukauskas.

Iki 15 proc. mažesnės sąskaitos už šildymą

Dar viena technologinė naujovė, kurią panevėžiečiams nori pasiūlyti UAB „Mano BŪSTAS“ – SMART HOME sistema.

Šildymo sąskaitos gali būti mažesnės šeštadaliu, o namas šilumai gali sutaupyti iki 15 proc. išlaidų kas mėnesį, net jei jis nėra renovuotas ar naujas. Jau nuo šiol kiekvienas daugiabutis namas gali turėti praktišką energijos taupymo sprendimą SMART HOME, kuris atsipirks jau per pirmus metus.

Tai išmanusis šilumos punktų nuotolinis valdymas, kuris naudoja dirbtinio intelekto algoritmus. Visame name sistema reguliuoja šildymo srautus, prisitaiko prie išorės ir vidinių temperatūrų pokyčių bei parenka tinkamiausią šildymo būdą kiekvienai patalpai.

Tai leidžia sutaupyti iki 15 proc. šilumos energijos visiems gyventojams. Taip pat šios sistemos naudojimas padeda sutaupyti laiko ir investicijų bei sumažinti šildymo sąskaitas.

*Gyvename kintančio klimato zonoje ir tai, kad iš vakaro lauke būna pliusinė temperatūra, o ryte – minusas, nieko nestebina. Tokiais atvejais, norint taupyti šilumą, labai svarbu operatyviai pakeisti šildymo temperatūrą, kad, kaip žmonės sako, nereikėtų šildyti kiemo, ar priešingai – kęsti kambaryje šaltį. Techniko, kuris reguliuoja šilumos punktų temperatūrą, teks laukti iki paros. O tai jau papildomos išlaidos, kurios atsispindės gyventojų sąskaitose. „Įdiegus nuotolinį šilumos punkto valdymą, viskas būtų padaroma vienu mygtuko paspaudimu. Kitas dalykas – techninė šildymo sistemos priežiūra. Technikas visus šilumos punktus apvažiuoja kartą per savaitę. Tad gedimo atveju būtų galima nelaukti techninio darbuotojo ir prevencinių priemonių imtis per nuotolį“, – sako „Mano Būstas Aukštaitija“ ir „Merlango“ direktorius Ipolitas Skukauskas.

Įmonės vadovas pabrėžia, jog naujovė būtų diegiama tik sulaukus gyventojų pritarimo.

*Tai mokama paslauga. Tiksli kaina priklauso nuo daug veiksnių, preliminariai nuo 1 000 iki 4 000 eurų. Tačiau nereikėtų išsigąsti. Pavyzdžiui, jei daugiabutis namas per mėnesį už šildymą moka 3 000 eurų, o nauja įranga leidžia per mėnesį sutaupyti 10 procentų, tai viskas atsipirktų per vieną šildymo sezoną.  Ipolitas Skukauskas įsitikinęs, jog nauda akivaizdi.

 

Pagrindiniai „SMARTO HOME“ privalumai:

  • Sutaupoma vidutiniškai 15 proc. šilumos energijos sąnaudų. Per mėnesį vidutiniškai šildymo sąskaitoms sutaupoma iki 0, 33 Eur/kv. m. Pavyzdys: 60 kv. m butas už šildymo paslaugas sutaupytų 19,80 Eur mokesčių per mėnesį.
  • Taikydami šį sprendimą galime užtikrinti šilumos punkto įrenginių stebėjimą 24 / 7 realiu laiku, kuris padeda užkirsti kelią šilumos punkto sistemos avarijoms ir rimtiems sistemos gedimams bei užtikrinti nenutrūkstamą šilumos tiekimą.
  • Mažiau šilumos energijos vartojantys pastatai turi didesnę nekilnojamo turto vertę.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų