Panevėžiečiams – knygos ir mobiliuosiuose telefonuose

Panevėžiečiams – knygos ir mobiliuosiuose telefonuose

Panevėžio mokiniams žadama, kad jau netrukus jie knygas galės skaityti mobiliuosiuose telefonuose, planšetėse ar tradiciniuose kompiuteriuose. Visoms miesto mokykloms nuo rudens turėtų tapti prieinama skaitmeninė biblioteka.

Pirmas iš didžiųjų šalies miestų Panevėžys planuoja pasirašyti sutartį su „Vyturio“ leidykla, kuri paruošė beveik 500 kūrinių skaitmeninę programinių ir konteksto kūrinių biblioteką. Panevėžio meras Rytis Račkauskas žada, jog Savivaldybė ras lėšų šiam projektui finansuoti.

„Gyvename XXI amžiuje, todėl mūsų jaunoji karta ir mokymo procese privalo naudoti šiuolaikines technologijas, kurios supaprastina mokymosi procesą ir sprendžia iškylančias problemas. Tikiu, kad rasime galimybę finansuoti šį projektą ir parodysime pavyzdį Lietuvai žengdami technologijų keliu“, – teigia meras.

Nors lietuvių kalbos mokymo programos atnaujintos, tačiau literatūros kūrinių prieinamumas mokyklose tik mažėjo. Švietimo įstaigų bibliotekos nepajėgia atnaujinti fondų, tad vieną ar dvi privalomų knygų kopijas dalinasi dešimtys ar šimtai moksleivių. Tarptautiniai tyrimai negailestingi – pagal kai kuriuos raštingumo kriterijus nuo lenkų, estų, rusų Lietuvos mokiniai atsilieka ne procentais, o net kartais.

Skaitmeninės bibliotekos paslauga jau naudojasi Panevėžio J. Balčikonio gimnazija. Jos mokiniai negali pasiteisinti negavę bibliotekoje knygos ar panašiai.

„Dabar visiems sudarytos vienodos galimybės ir prieinamumas. Knygas galima skaityti kompiuteriu, planšetiniu kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu. Aš leidžiu šiomis priemonėmis naudotis per pamokas“, – teigė J. Balčikonio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Rita Miknevičienė.

Didžiausias tarptautinis EBPO PISA tyrimas rodo, kad Lietuvos penkiolikmečių pasiekimai jau 10 metų yra „stabilūs”, tačiau kaimynai estai (6 vieta) ir lenkai (13) yra lyderių lentelės viršuje, o Lietuva tenkinasi žemiau vidurkio esančia 39 vieta.

Komentarai

  • Liūdna, kad vaikai atpratinami nuo tikrų knygų.

    • Jei Jūsų vaikas yra pripratęs prie tikrų knygų, jis jas ir skaitys. Bet, kita vertus, svarbiausia – kad skaitytų. Jokio skirtumo kokiu pavidalu. Tad iniciatyva labai sveikintina.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų