P. Židonio nuotr.

Panevėžiečiams didėja mokestis už atliekų išvežimą

Panevėžiečiams didėja mokestis už atliekų išvežimą

Jau nuo gruodžio 1-osios panevėžiečiams didės mokestis už atliekų išvežimą.

Panevėžio savivaldybės taryba šiandien posėdyje patvirtino komunalinių atliekų tvarkymo kainas, susidarymo normas gyventojams, dvinarės įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų bei atliekų tvarkymą dydžius.
Kaip teigiama, Savivaldybės pranešime, atsižvelgiant į 2023 m. komunalinių atliekų tvarkymo kaštų dinamiką, Savivaldybės prašymu mieste už komunalinių atliekų administravimą ir surinkimą atsakinga įmonė „Panevėžio specialus autotransportas“ atliko šios veiklos sąnaudų perskaičiavimus.
„Valstybei ženkliai padidinus taršos mokestį, bendrovė „Panevėžio regioninis atliekų tvarkymo centras“ priversta nuo šių metų gruodžio 1 d. didinti atliekų priėmimo į atliekų sąvartyną kainas, todėl 31,1 proc. didėja sąvartyno vartų mokestis. Žinoma, tai atsiliepia ir atliekų turėtojams – miesto gyventojams bei įmonėms. Pritaikius visas galimas priemones maksimaliai sumažinti išaugusias atliekų tvarkymo sąnaudas ir išlaikant nepakitusią dvinarės įmokos pastoviąją dalį, Taryba šiandien patvirtino naujus komunalinių atliekų tvarkymo dvinarės įmokos kintamos dalies dydžius. Taip pat, dėl tikslesnio nekilnojamojo turto objektų identifikavimo bendrovės siūlymu nuo šiol įvedama nauja juridinių asmenų atliekų turėtojų grupė – garažų paskirties pastatai“, – teigia Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.
Atliekų tvarkymo mokestį kaip ir iki šiol sudarys dvinarė įmoka: pastovioji ir kintamoji dalys. Pastovioji dalis lieka nepakeista, o kintamosios dalies dydžiai padidinti proporcingai visoms atliekų turėtojų grupėms. Taip pat atkreiptinas dėmesys į tai, kad kintamosios dalies bus galima nemokėti, jeigu gyventojas deklaruos, kad tam tikrą laiką nesinaudoja nekilnojamuoju turtu.
Nuo 2023 m. gruodžio 1 d. įsigalios šie atliekų tvarkymo tarifų dydžiai (be PVM):
daugiabučių gyventojams (naudojantiems kolektyvinius konteinerius) pastovioji dalis sudarys 1,77 Eur/butui, kintamoji – 3,06 Eur/gyventojui. Privačių namų gyventojams pastovioji dalis sieks 2,67 Eur/namui, kintamoji –3,06 Eur/gyventojui; garažams 0,10 Eur/garažui ir 0,47 Eur kintamoji; sodams – 0,36 Eur/NT objektui ir 0,76 Eur kintamoji.
nekilnojamojo turto objektams, kurie naudojasi individualiais konteineriais individualiems namams pastovioji dalis sudarys 2,67 Eur/namui, kintamoji – 4,37 Eur (120 l konteinerio išvežimas), 8,74 Eur (240 l konteinerio išvežimas); fizinių asmenų garažai: 0,10 Eur už garažą, 3,11 Eur už 120 l konteinerio išvežimą, 6,22 Eur – už 240 l kont., 28,49 Eur – už 1100 l kont. išvežimą. Sodams 0,36 Eur/NT objektui ir 3,34 Eur už 120 l kont. išvežimą, 6,68 Eur – už  240 l ir 30,60 Eur – už 1100 l kont. išvežimą.

Komentarai

  • Baikit imt kyšius ir atpiks

  • Taip apsi….ike nesėdėsim, tai jums jau kelintas kainų augimas. Kada bus gana, kada bus tariami žodžiai pasirūpinome, sumažinome, pagalvojome. D
    Avesit žmones, bus blogai prasidės neramumai.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų