Panevėžiečiai susirinko į palaikymo Ukrainai akciją (fotogalerija)

Panevėžiečiai susirinko į palaikymo Ukrainai akciją (fotogalerija)

Gausus būrys panevėžiečių ketvirtadienio vakarą susirinko miesto centrinėje Laisvės aikštėje išreikšdami palaikymą ir solidarumą su Ukraina.

„Šiąnakt tapome brutalios karinės Rusijos ir jai talkinančios Baltarusijos agresijos prieš brolišką Ukrainą liudininkais. Jau buvome įpratinti sakyti ir galvoti, kad karai jau vyko. Vyko seniai, kažkada istorijoje. Deja, nuo šiandien vėl sakome „karas vyksta“. Ir jis visai šalia. Šiandien brutaliai Rusijos puolama Ukraina yra kiekvieno mūsų, Lietuvos, Europos ir Vakarų civilizacijos laisvės gynėja. Ji neturi kristi. Mes privalome jai padėti. Matydamas jus čia, esu tikras – Ukraina neliks vienui viena. Jos laisvę palaiko įvairių tautų žmonės ir jų valstybės. Būkime tvirti, būkime vieningi, būkime drauge su Ukraina ir jos žmonėmis, su mūsų miesto partnerio Vinycios bendruomene. Слава Україні!“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Prie miesto Savivaldybės vykusioje Ukrainos palaikymo akcijoje dalyvavusieji išgirdo ne tik Lietuvos, bet ir ukrainietės, šiuo metu miesto Lėlių vežimo teatre dirbančios aktorės, Darijos Lysohor atliktą Ukrainos himną. Renginyje palaikymo kalbą sakė Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ valdybos narė Viktorija Vingirevičiūtė. Lėlių vežimo teatro aktoriai iš Ukrainos Marija Patokova bei Aleksandras Železnovas dalijosi mintimis apie padėtį jų gimtoje šalyje bei išreiškė padėką už panevėžiečių palaikymą.

„Ačiū, kad Lietuva taip palaiko Ukrainą. Tai mums labai svarbu. Dabar tikrai labai sunku, niekas negalvojo, kad taip bus. Manau, kad dabar pasauliui svarbu žinoti teisybę. O teisybė yra tokia – šiandien Ukrainoje vyksta karas, nors tai ir labai skaudu“, kalbėjo M. Patokova

Šiandien vykusio R. Račkausko vaizdo pokalbio su Ukrainos miesto partnerio Vinycios meru Sergijumi Morgunovu (Sergiy Morgunov) metu buvo aptartos paramos poreikis. Panevėžio miesto meras išreiškė asmeninį ir visų panevėžiečių palaikymą Ukrainai bei išsakė intenciją suteikti visą įmanomą pagalbą miesto partnerio gyventojams. Vinycios meras dėkojo Panevėžiui už šiuo metu ukrainiečiams labai svarbų solidarumą. Pokalbio metu buvo sutarta palaikyti ryšį ir pagal poreikį ir besikeičiančią situaciją reaguoti teikiant konkrečią pagalbą ir paramą.

P. Židonio nuotraukos

Galerija

 

 

Komentarai

  • ko tas teistas meras?Gėda…

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų