Panevėžiečiams – galimybė patikslinti savo idėjas

Panevėžiečiams – galimybė patikslinti savo idėjas

Panevėžio savivaldybė įvertino 14 projektų idėjų viešųjų erdvių infrastruktūrai gerinti ir patrauklumui didinti paraiškų, gautų paskelbus bendruomenės iniciatyvų konkursą, administracinę atitiktį.

Iš jų 4 neatitiko vieno iš būtinųjų reikalavimų projektų idėjos pasiūlymui – nesurinko privalomų 50 iniciatyvai pritariančių Panevėžio mieste gyvenamąją vietą deklaravusių gyventojų parašų.

Atlikus administracinės atitikties vertinimą taip pat buvo nustatyta, kad dalyje projektų idėjų pasiūlymų pateikta neišsami ir netiksli informacija. Todėl pareiškėjai buvo paprašyti informaciją patikslinti.

„Atsižvelgdami į susidariusią situaciją ir įvertindami karantino laikotarpio keliamus iššūkius, galėjusius turėti įtakos patikslinimų pateikimui, suteiksime galimybę pareiškėjams, dar nepatikslinusiems savo pateiktų projektų idėjų pasiūlymų, tai padaryti pasibaigus karantinui. Apie terminą, iki kurio lauksime patikslinimų, informuosime individualiai“, – teigia Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga.

Pareiškėjams patikslinus projektų idėjų pasiūlymus ir jiems atitikus visus administracinės atitikties vertinimo punktus juos toliau vertins projektų idėjų pasiūlymų vertinimo darbo grupė. Ji aiškinsis, ar idėja techniškai gali būti įgyvendinta nurodytoje teritorijoje, ar pagrįstos išlaidos, nepažeidžiami esamų projektų sprendiniai, projektuotojų teisės, ar projekto idėjos įgyvendinamos Panevėžio miesto viešojoje erdvėje. Taip pat bus sprendžiama, ar idėja atitinka Architektūros įstatymo reikalavimus (dermė su aplinka, estetinė vertė, urbanistinis integralumas, funkcionalumas, aplinkos pritaikymas bendruomenės nariams ir kokybė, inovatyvumas, racionalumas ir kt.).

Toliau – už idėjas, įvertintas projektų idėjų pasiūlymų vertinimo darbo grupės, internetu balsuos patys panevėžiečiai. Daugiausia balsų sulaukę projektai bus finansuojami miesto biudžeto lėšomis.

Komentarai

  • gal paaskinsi, kaip surinkti 50 zmn.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų