I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Panevėžiečiai raginami pašalinti senas pašto dėžutes

Panevėžiečiai raginami pašalinti senas pašto dėžutes

Panevėžio miesto savivaldybė primena, kad nuo šių metų rugpjūčio 6 d. mieste nebeliks senų, geltonos spalvos pašto dėžučių blokų.

Miesto gyventojai, kurie dar iki šiol naudoja senas pašto dėžutes korespondencijai gauti, raginami iki rugpjūčio 6 d. įsirengti savo laiškų dėžutę. Tai padaryti įpareigoja Lietuvos pašto įstatymas, kuriame numatyta, kaip turėtų atrodyti tvarkinga pašto dėžutė ir kad už ją atsako pats gyventojas.

Atkreipiame dėmesį, kad gaunamųjų laiškų dėžutės turi būti įrengtos lengvai prieinamoje vietoje, sudarant galimybę pašto paslaugos teikėjams netrukdomai prie jų patekti, o įmonėse, įstaigose, organizacijose – prie pagrindinių įėjimų. Individualių ar sodininkų bendrijose esančių namų savininkai gaunamųjų laiškų dėžutes įsirengti turi prie įėjimo į jų sklypus arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių. Šios dėžutės turi būti rakinamos, aiškiai ir suprantamai sunumeruotos. Ant įmonių, įstaigų ir organizacijų gaunamųjų laiškų dėžučių turi būti įskaitomai užrašytas įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas.

Iki 2021 m. rugpjūčio 6 d. neįsirengus gaunamųjų laiškų dėžutės arba ją įsirengus netinkamai, t. y. neatitinkančią anksčiau išvardytų nustatytų reikalavimų, ir dėl to sudarančią keblumų pristatyti pašto siuntą, pašto paslaugos teikėjas informuos gavėją apie gautą siuntą ir nurodys, kur ir kokiu laiku gavėjas galės atvykti jos atsiimti. Jeigu informuoti gavėjo neįmanoma, pašto paslaugos teikėjas informuos apie tai siuntėją.

Kilus klausimams dėl pašto dėžutės bloko pašalinimo prašoma kreiptis į Panevėžio miesto savivaldybės administraciją tel. (8 45) 501 211.

Skaičiuojama, kad šiuo metu Panevėžyje yra apie 300 senų pašto dėžučių blokų.

Komentarai

  • Kaimo paskalu bobelei reikia apibegti visa kaima, miesto paskalu bobelei reikia apibegti visa miesta.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų