„Vyturio“ progimnazijos stadione susirinkusi tūkstantinė minia išsirikiavo į didžiulę širdį, taip neįprastai paminėdama Pasaulinę širdies dieną. (V. Bulaičio nuotr.)

Panevėžiečiai pretenduoja į dar vieną rekordą

Panevėžiečiai pretenduoja į dar vieną rekordą

Panevėžys pretenduoja į didžiausio iš žmonių sudaryto ženklo rekordą. „Vyturio“ progimnazijos stadione susirinkusi tūkstantinė minia išsirikiavo į didžiulę širdį, taip neįprastai paminėdama Pasaulinę širdies dieną.

Į iniciatyvą įsitraukė „Vyturio“ progimnazijos mokiniai, kitų miesto švietimo bei socialinių įstaigų atstovai. Gavę startą moksleiviai išsirikiavo prie kuoliukų, pažymėtų jų klasės numeriais, o svečiai buvo kviečiami į gyvosios širdies vidurį. Visi dalyviai rankoje laikė raudonus lapus, simbolizuojančius širdį, ir vienu metu iškėlę juos virš galvų taip išstovėjo 5 minutes, kol rekordas buvo oficialiai užfiksuotas. Gyvosios širdies viduryje plevėsavo ir Lietuvos trispalvė. Jaudinančios minutės buvo filmuojamos ir fotografuojamos iš paukščio skrydžio.

Rekordą fiksavo 20 stebėtojų komisija.

Pasak vienos iš idėjos sumanytojų, Panevėžio visuomenės sveikatos biuro specialistės Karolinos Prankienės, atsakymo, ar rekordas pasiektas, teks dar palūkėti, visgi duomenys kalba patys už save. Renginys sulaukė net 1173 dalyvių,. Tiek pakako sudaryti reikalingus rekordui skersmenis, o širdies figūra užpildyta daugiau nei 70%. Tai reiškia, kad iš rekordus fiksuojančios agentūros „Factum“ panevėžiečiai gali tikėtis gerų žinių.

Šiuo renginiu buvo siekiama ne tik rekordo, bet ir atkreipti dėmesį į širdies ir kraujagyslių ligų mastą Lietuvoje. Mūsų šalyje net kas antras gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų, o kas trečiam diagnozuojamas padidėjęs kraujospūdis.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų