P. Židonio nuotr.

Panevėžiečiai pasipuošė vyšyvankomis (fotogalerija)

Panevėžiečiai pasipuošė vyšyvankomis (fotogalerija)

Aukštaitijos sostinės širdyje Laisvės aikštėje ketvirtadienį akį traukė nemažas būrys pasipuošusiųjų tradiciniais ukrainietiškais drabužiais.

Tokiais vilkėjo ukrainietiškai dainavę Lėlių vežimo teatro aktoriai, kai kurie praeiviai, taip pat politikai, spintose palikę dalykinius kostiumus.

Taip panevėžiečiai paminėjo Vyšyvankos dieną, parodydami pagarbą šiuo metu už savo šalies laisvę kovojantiems ukrainiečiams.

„Šiandien minima Tarptautinė vyšyvankos diena. Dabar, kai Ukrainą siaubia kraugeriškas Rusijos sukeltas karas, ši diena įgauna dar vieną – pasaulio žmonių vienybės su ukrainiečiais – prasmę. Kreipiuosi į čia susirinkusius ir visus Panevėžyje įsikūrusius ukrainiečius – mūsų miesto bendruomenė besąlygiškai palaiko jus šiuo Ukrainos tautai sunkiu metu. Tegul Panevėžyje tvyranti visų mūsų bendrystė palengvins pergalės kare laukimą. Tikiu, kad ta diena išauš. Tikiu, kad kitą Tarptautinę vyšyvankos dieną švęsime po taikiu Europos dangumi“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Vyšyvanka – liaudiškais raštais siuvinėti marškiniai. Nors šiais raštais marginti drabužiai matomi ir kituose slaviškuose kraštuose, ukrainietiška vyšyvanka išsiskiria savitomis siuvinėjimo ypatybėmis. Kiekvienas raštas pasakoja šeimos ar regiono istoriją.

Ant marškinių išsiuvinėti geometriniai raštai yra vertinami kaip simboliniai amuletai, kurie sutelkia ir suteikia jėgų, taip reikalingų kovoje už laisvę. Kartu tai ir labai vienijantis simbolis – Vyšyvankos diena minima ir Kanadoje, ir JAV, ir daugelyje kitų šalių, kuriose yra gausios ukrainiečių bendruomenės.
Tikima, kad siuvinėti marškiniai vyšyvankos turi apsaugančių galių.

P. Židonio nuotr.

Galerija

G. Kartano nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų