P. Židonio nuotraukos

Panevėžiečiai paminėjo „Žemės valandą“

Panevėžiečiai paminėjo „Žemės valandą“

Panevėžio Laisvės aikštę šeštadienio vakarą nušvietė ne elektros šviestuvai, o susirinkusių panevėžiečių žibintai.

Taip prisijungę prie pasaulinės akcijos „Žemės valanda“, panevėžiečiai planetai ištarė „ačiū“.

Viso pasaulio gyventojus vienijančios akcijos metu raginama bent 60 minučių išjungti visas nereikalingas šviesas ir susimąstyti apie planetos problemas – per didelį užterštumą, besaikį vartojimą bei išteklių mažėjimą.

Panevėžiečiai šeštadienio vakarą palikę tamsoje skendinčius namus, rinkosi į Laisvės aikštę. Joje surengtame performanse kartu su teatro „Menas“ aktoriais, šiuolaikinių šokių studijos „Šokių oazė“ šokėjais, V. Mikalausko menų gimnazijos bei pučiamųjų orkestro muzikantais dalyvavo ir žiūrovai.

Susėdę ant 100 kėdžių, sustatytų į skaičių 60, performanso su šokio, vaidybos ir muzikos elementais dalyviai rankose laikė šviečiančius žibintus. Skambant klasikos kūriniams, be pompastikos ir be didelių šou, panevėžiečiai pakviesti susimąstyti, kokia svarbi ir brangi Žemė ir kaip kiekvienas gali prisidėti, kad gyventume sveikesnėje, švaresnėje, mažiau gamtą žalojančioje aplinkoje.

„Žemės valanda“ – tai globali iniciatyva, kviečianti visų šalių vyriausybes, verslo organizacijas, bendruomenes, pavienius gyventojus išjungti šviesas vienai valandai ir tokiu būdu parodyti savo susirūpinimą planetos ateitimi.

Pasaulis Žemės dieną švenčia nuo 1971 m. Tais metais Jungtinės Tautos kovo 20 dieną, pavasario lygiadienį, įteisino kaip Žemės dieną, kai pasaulio gyventojai skatinami atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas.

Vienas iš tradicija tapusios dienos elementų – 60 minučių išjungiamos šviesos, taip leidžiant planetai pailsėti ir atsikvėpti nuo žmonių vykdomos veiklos.

Prie Žemės valandos prisideda viso pasaulio gyventojai, o akcijos metu tamsoje valandai paskęsta daugybė svarbių pastatų ir paminklų.

Laikotarpis nuo kovo 20-osios iki balandžio 20-osios vadinamas Žemės mėnesiu. Juo siekiama atkreipti dėmesį į ekologines problemas – didėjančią Žemės taršą.

Galerija

Komentarai

  • O kaip, dėl tų jaunų merginų sveikatos , esant tokiam šaltam orui – šokti su tokia plona apranga, ar kas pagalvojo? Kas neš atsakomybę už merginų peršaldymą ?

  • Ar nebuvo galima susitarti su aplinkinių parduotuvių savininkais ir trumpam, bent valandai, išjungti vitrinų šviesas. Dabar akį rėžė reklamų ir vitrinų šviesos:( Žiūrovų beveik nebuvo, o renginys dėl pliusiuko. Dalis dalyvių gavę žibintuvėlius iškart išėjo.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų