P. Židonio nuotraukos

Panevėžiečiai metus pradėjo lediniame vandenyje

Panevėžiečiai metus pradėjo lediniame vandenyje

Sausio 1-ąją visame pasaulyje švenčiama ruonių diena neaplenkia ir Panevėžio. Sveikuoliams jau tapo tradicija pirmąją metų dieną Kultūros ir poilsio parke, Nevėžio upės maudykloje murktelėti į ledinį vandenį.

Vienas iš renginio organizatorių Raimundas Dambrauskas šypsosi, kad Panevėžyje yra keli šimtai žmonių, praktikuojančių tokias maudynes žiemą. Tik bėda, kad mieste nėra tiek daug vietų, kuriose būtų galima bet kada panorėjus tą padaryti. Didžioji dalis ruonių renkasi Sanžilę, kuri ne taip greitai užšąla, arba patys kertasi eketes. Naujamečių maudynių organizatoriai šventės išvakarėse organizavo talką Nevėžyje išpjauti tinkamas eketes.

„Net ir norėdamas būti ruoniu ne visada gali tą padaryti. Didžiausias iššūkis – susirasti, kur dar neužšalo ar kas jau pasistengė išpjauti eketę“, – šypsosi R. Dambrauskas.

Jo teigimu, žmonių, kurie sąmoningai renkasi sveikesnį gyvenimo kelią, Panevėžyje daugėja. Ledinės maudynės – vienas iš būdų grūdinti organizmą. Pats R. Dambrauskas – sporto treneris, sveikas gyvenimo būdas jam tarsi duotybė. Visgi reguliarias maudynes žiemą jis praktikuoja ne taip seniai – pandemija paskatino labiau rūpintis savimi.

„Gal aštuonerius metus į eketę lįsdavau tik kartą per metus – pirmąją metų dieną. Tačiau prasidėjus pandemijai, ledinėmis maudynėmis mėgaujuosi nors kartą per savaitę. Nebeliko nei slogų, nei peršalimų“, – džiaugiasi R. Dambrauskas.

Norintiesiems tokių ledinių iššūkių, ruonis pataria pirmiausia susirasti tokių pat bendraminčių, nes vienam pasiryžti šokti į eketę būtų labai sunku. O kūną tam ruošti vertėtų pradėti nuo persipylimo duše šaltu vandeniu. Raimundas šypsosi, kad pirmas kartas tikrai jokio malonumo neatneš, tačiau vėliau naudą bus galima pajusti su kaupu. Į ledinį vandenį panardinamas kūnas, gavęs šoką, įjungia gynybinius mechanizmus. Tiesa, niekas eketėje ilgai nemirksta – pradedantiesiems užteks ir kelių sekundžių eketės iššūkio.

„Sunkiausia yra prisiversti išeiti iš savo komforto zonos, kai tą padarai, supranti, kad buvo verta. Jeigu nebijosi šalto vandens, nebus baisūs ir virusai ar skersvėjai. Žmogus visomis prasmėmis tampa stipresnis“, – drąsino R. Dambrauskas.

Galerija

Komentarai

  • Žurnalistai, pasekit ,kiek tų drąsuolių susirgs kovidu.?Kažkoks durnynas.

  • Soka galima gauti ir pasiziurejus i tu besimaudanciu figuras.

    • Būtent

  • Sveikuoliai. Save veidrodį jie matę? Ar namie veidrodžių neturi. Per pilvus p**es nematyt. Mityba pirma tegu susitvarko… O ne i vandenį sokineja…

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų