Panevėžiečiai Marsą perkėlė į Dusetas

Panevėžiečiai Marsą perkėlė į Dusetas

Tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius‘17“ panevėžiečių stiklo menininkų Remigijaus Kriuko ir Indrės Stulgaitės-Kriukienės duetas sulaukė dvigubo įvertinimo. Jiedu be konkurencijos pripažinti „Žiūrovų rinktiniais menininkais“, o jųdviejų darbų ciklą „4 dienos Marse“ meno mugėje pristačiusi Dusetų dailės galerija komisijos įvertinta kaip viena iš septynių geriausių „ArtVilnius‘17“ galerijų.

Meno mugės lankytojus ir komisiją sužavėjo Dusetų galerijos stendas – uždaroje ir tamsioje erdvėje eksponuojami R. Kriuko stiklo kūriniai bei jo žmonos I. Stulgaitės-Kriukienės sukurta vaizdinė ir garsinė instaliacija.

„Meno kritikai kartais įvertina tai, ko žmonės nesupranta. Kūrėjui nuostabu, kai žiūrovų ir komisijos nuomonės sutampa. Kažkas pasakė, kad toks įvertinimas mums bus tramplinas užsienyje, bet iš tiesų mums tai yra tramplinas Lietuvoje“, – juokauja R. Kriukas, įstabius stiklo kūrinius dažniau eksponuojantis užsienio meno galerijose nei Lietuvoje.

Mistinę atmosferą Dusetų galerijos stende sukūrusi pora mugės lankytojams suteikė progą už vos kelis eurus kainavusį bilietą į renginį pasijusti kaip kosmose: mistinis apšvietimas, ribą tarp mistikos ir realybės trinantys dūmai ir I. Stulgaitės-Kriukienės sukurta garsinė instaliacija, vyro praminta Marso pinkfloidais.

„Kodėl Marsas? Esu aplankęs daugybę planetų, šioji man labiausiai patiko“, – šmaikštavo humoro jausmo ir fantazijos nestokojantis menininkas.

Marso tema vyras su žmona sukūrę ne vieną ciklą stiklo meno kūrinių.

„4 dienos Marse“ panevėžiečiai rugsėjį planuoja pristatyti personalinėje parodoje Vilniaus taikomosios dailės muziejuje.

Dusetų galerija subūrusi menininkus, artimai susijusius su šiuo ežerų kraštu – gimė, mokėsi, dirba ar gyvena.

Šiai galerijai veidą tarptautinėje meno mugėje sukūrusi panevėžiečių Kriukių šeima Dusetose jau antrą dešimtmetį turi sodybą ir dirbtuves, į kurias sugrįžta pailsėti po dažnų kelionių užsienyje.

Jau kitą savaitę R. Kriukas išvyksta į Ukrainos menų akademijos akademikų suvažiavimą. Prieš trejetą metų panevėžietis tapo vienu iš keliolikos įvairiose pasaulio šalyse – JAV. Kinijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje bei kitur gyvenančių menininkų, kuriems buvo suteiktas Ukrainos menų akademijos tikrojo nario vardas.

Tais pačiais metais garbės akademiko vardus R. Kriukas kartu su žmona Indre parsivežė ir iš Rusijos menų akademijos.

Panevėžiečių pora šiemet savo darbus eksponuos parodose Čekijoje, Liuksemburge, Kinijoje. Staigmeną – netikėtą parodą – kūrėjai dar šįmet žada pateikti ir meno mylėtojams Panevėžio dailės galerijoje.

Komentarai

  • Dieviški žmonės ir dieviški jų darbai.

  • Didžiausi sveikinimai. Didžiuojuosi, kad turime tokius menininkus.Sėkmės Remigijui ir Indrei.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų