Panevėžiečiai liūdi pjaunamo pušyno

Panevėžiečiai liūdi pjaunamo pušyno

Skaitytojo pasiūlyta tema

Viena po kitos gulasi žemėn šalia Taikos alėjos ir Nemuno gatvių sankryžos augančios pušys. Aplinkiniai gyventojai ne juokais sunerimę: pušynėlyje, besiribojančiame su Tulpių mikrorajonu, jau nupjauti keli didingi medžiai, ir tai dar ne pabaiga.

Išguldytas iš pažiūros sveikas pušis dar praėjusią savaitę pamatė Tulpių mikrorajono gyventoja Jovita Bezarienė. Pušyne besidarbuojančių medkirčių moteris nesutiko, tad nusprendė pati aiškintis, kam kilo ranka taip pasielgti.

„Kad pušis išlaužė vėtra, mažiausiai įtikima“, – svarstė į „Sekundės“ korespondentus kreipusis J. Bezarienė. Kadangi tą padaryti galintys vėjai mieste gerus porą mėnesių nesiautė, jai neramu, jog pjaunama tikslingai.

Panevėžietė sako užaugusi Tulpių mikrorajone. Čia, naujai pastatytame daugiaaukščiame gavę butą, ją dar mažytę atsivežė tėvai.

„Skaičiuoju, jog mūsų Tulpėms – apie šešis dešimtmečius. Tėvai yra sakę, kad pastačius, o gal dar statant jo penkiaaukščius, buvo sodinamas ir pušynėlis. Apie 1970-uosius mes, vaikai, bėgiodavom po jį – pušelės tuomet jau buvo ūgtelėjusios, – pasakojo nupjautų pušų vaizdo sukrėsta moteris. – Atėjo metas, kai lieka vis mažiau bendraamžių, su kuriais bėgiota po pušynėlį. Greitai galbūt ir paties pušynėlio neliks…“

Panevėžio savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriuje dirbanti kraštovaizdžio specialistė Rasa Stankūnienė patvirtino, kad pušynui gali būti apie šešis dešimtmečius.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 6 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Komentarai

  • Ruoštis juk reik šildymo sezonui …

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų