Organizatorių nuotr.

Panevėžiečiai – Lietuvos regbio-7 vicečempionai

Pasibaigė šalies regbio-7 jaunimo čempionatas, kuriame labai sėkmingai pasirodė mūsų miesto atstovai. Panevėžio kūno kultūros sporto centro-Raimundo Sargūno sporto gimnazijos komanda Lietuvos jaunimo čempionate iškovojo sidabro medalius.

Šių metų šalies regbio-7 jaunimo čempionate dalyvavo septynios komandos, besivaržiusios trijų turų sistema. Be šešių mūsų šalies ekipų, varžybose dalyvavo ir Latvijos rinktinės pagrindu suformuota „Eleja-Transact Pro“ komanda. Kiekviename ture burtų būdu komandos buvo suskirstomos į du pogrupius. Viename pogrupyje rungtyniaudavo keturi kolektyvai, o kitame – trys.

Pirmajame ture, vykusiame Plungėje, trenerio Anatolijaus Smirnovo auklėtiniai užėmė antrąją vietą. Panevėžiečiai savo pogrupyje buvo pirmi, po to laimėjo pusfinalio susitikimą, žaisdami su kito pogrupio antrąja komanda. Pirmojo turo finale Panevėžio KKSC-RSSG komanda nusileido Šiaulių sporto gimnazijai.

Antrajame ture Šiauliuose panevėžiečiai užėmė ketvirtąją vietą. Nors Panevėžio KKSC-RSSG komanda tapo savo pogrupio nugalėtoja, ji pusfinalyje pralaimėjo šeimininkams, o susitikime dėl trečiosios vietos nusileido latvių „Eleja-Transact Pro“ ekipai. Po dviejų turų užtikrintai pirmavo Šiaulių sporto gimnazijos regbininkai, turėję 28 taškus. Antroje vietoje žengė latviai (22 taškai), o trečioje – panevėžiečiai (21 taškas).

Galutinių vietų likimas sprendėsi trečiajame, paskutiniame, ture, kuris vėl buvo surengtas Šiauliuose. Panevėžio KKSC-RSSG komanda pogrupyje rezultatu 21:0 nugalėjo Vilniaus „Geležinį vilką“ bei 12:34 nusileido Šiaulių sporto gimnazijai. Pogrupyje likę antri, trenerio A. Smirnovo auklėtiniai pusfinalyje 17:13 įveikė kito pogrupio nugalėtojus Šiaulių „Baltrex“ regbininkus, o finale 7:22 pralaimėjo Šiaulių sporto gimnazijai.

Susumavus visų trijų  turų rezultatus paaiškėjo, kad  šalies regbio-7 jaunimo čempionais tapo šiauliečiai. Šio miesto sporto gimnazijos komanda surinko 42 taškus. Antrąją vietą iškovojo Panevėžio KKSC-RSSG komanda (33 taškai), o trečiąją – latvių „Eleja-Transact Pro“ ekipa (31 taškas).

Trečiasis etapas kartu buvo ir „Baltijos taurės“ pirmenybės, todėl panevėžiečiams antroji vieta atiteko ir šiose varžybose.

Šalies vicečempionų treneris A. Smirnovas, apsilankęs „Sekundės“ redakcijoje, pasidžiaugė savo auklėtinių sėkme ir teigė, kad ši komanda ateityje gali labai daug pasiekti.

„Antroji vieta regbio-7 čempionate – puikus rezultatas. Nugalėtojais tapę šiauliečiai buvo objektyviai stipresni, todėl sidabro medaliais labai džiaugiamės. Auga itin perspektyvi regbininkų karta, kuri sparčiai progresuoja. Net penki mūsų komandos nariai – I. Žukas, K. Lukoševičius, L. Valeckas, N. Albavičius, R. Savickas – kviečiami į Lietuvos jaunimo rinktinę“, – „Sekundei“ sakė visoje šalyje žinomas regbio specialistas.

Šios ekipos žaidėjai sudaro ir reprezentacinės vyrų miesto komandos pagrindą, kuri dalyvauja Lietuvos regbio-15 čempionate. Panevėžiečių komandos didžioji dauguma žaidėjų dar mokosi. Miesto vyrų komanda – pati jauniausia Lietuvoje. Ekipos pagrindą sudaro 17–18 metų vaikinai. Komandoje rungtyniauja vos šeši kiek vyresni regbininkai, iš kurių pats vyriausias 27-erių metų žaidėjas.

Jau šį savaitgalį Šiauliuose startuoja Lietuvos studentų regbio-7 žaidynės, kuriose dėl prizinės vietos kovos Panevėžio KKSC-RSSG komanda. Pernai panevėžiečiai šiose žaidynėse užėmė trečiąją vietą.