Laisvės aikštėje – Žemės dienai paminėti skirta floristinė kompozicijas, sukurta floristės Jurgitos Eimontaitės. P. Židonio nuotr.

Panevėžiečiai kviečiami paminėti „Žemės valandą“

Panevėžiečiai kviečiami paminėti „Žemės valandą“

Panevėžys jungiasi prie akcijos „Žemės valanda“.

Jau šį šeštadienį, kovo 25 d., 20.30 val. šiaurinėje Laisvės a. dalyje specialiai šiai iniciatyvai bus pristatyta meninė programa bei šviesos instaliacija, floristinė kompozicija.
Laisvės aikštėje vienai valandai bus išjungtos visos šviesos.
Panevėžiečiai taip pat raginami valandai išjungti nebūtiną apšvietimą ir elektros prietaisus namuose, taip leidžiant Žemei pailsėti.
„Žemės valanda“ – tai globali iniciatyva, kviečianti visų šalių vyriausybes, verslo organizacijas, bendruomenes, gyventojus, kad ir kur jie būtų, išjungti šviesas vienai valandai ir taip parodyti savo susirūpinimą planetos aplinkosaugos problemomis, ypač didėjančia klimato kaita ir biologinės įvairovės nykimu.
Kovo 20 d. nuo 1971 m. visame pasaulyje švenčiama Žemės diena. Laikotarpis nuo kovo 20-osios iki balandžio 20-osios vadinamas Žemės mėnesiu, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į ekologines problemas – didėjančią Žemės taršą.
Žemės mėnesio metu iki balandžio 3 d. Panevėžio gamtos mokyklos teritorijoje vyks inkilų paroda. Ją apžiūrėti galima pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 8 iki 17 val. ir penktadieniais nuo 8 iki 15.45 val.
Balandžio 4 d. Gamtos mokykloje numatyta inkilų dalinimo visuomenei akcija, konkretus laikas dar bus patikslintas.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų