P. Židonio nuotr.

Panevėžiečiai kviečiami į akciją valyti Nevėžį

Panevėžiečiai kviečiami į akciją valyti Nevėžį

Birželio 5-ąją, minint Tarptautinę aplinkos dieną, Lietuvoje vyks tarptautinė upių ir vandens telkinių švarinimo iniciatyva „RiverCleanup“. Ja siekiama užkirsti kelią atliekų patekimui į jūras bei vandenynus.

Panevėžyje šiukšlės bus renkamos iš Nevėžio upės, yra numatytos 3 tvarkymo vietos – nuo „Ekrano“ marių paplūdimio link Tinklų g., Kultūros ir poilsio parko bei šalia Taikos alėjos esančios upių pakrantės. Akcijos dalyvius Savivaldybė aprūpins šiukšlių maišais, pasirūpins jų išvežimu. Maišai šiukšlėms bus dalinami Kultūros ir poilsio parke prie Nemuno g. tilto, Taikos al. aikštelėje prie Nevėžio upės bei prie „Ekrano“ marių paplūdimio.

Susidomėję šia iniciatyva kviečiami registruotis iniciatyvos „RiverCleanup“ puslapyje. Norintieji šiukšles rinkti iš Nevėžio upės plaukiant baidarėmis, turėtų registruotis miesto Savivaldybėje.

„RiverCleanup“ – tai Belgijoje gimusi iniciatyva vis labiau populiarėja tiek Europoje, tiek ir už jos ribų.

Kasmet 8 000 000 000 kilogramų atliekų patenka į vandenynus, 80 proc. atkeliauja su upėmis. Šios iniciatyvos tikslas – ne tik skatinti žmonių sąmoningumą dėl vandens telkinių taršos, bet ir pakviesti juos prisidėti prie šios problemos sprendimo.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų