Panevėžiečiai įveikė Italijos klubo krepšininkus (foto galerija)

Šįvakar Europos taurės turnyro rungtynes Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ namuose žaidė su Venecijos „Umana Reyer“. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 87:84 (27:28, 16:18, 21:21, 23:17).

Europos taurės turnyre „7bet-Lietkabelis“ ir „Umana Reyer“ susitiko jau antrą sykį. Pirmąsias šių komandų tarpusavio rungtynes, lapkričio mėnesį vykusias Venecijoje, panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 71:74.

Susitikimą Panevėžyje sėkmingiau pradėjo svečiai. Sužaidus tris minutes šiame mače „Umana Reyer“ pirmavo rezultatu 8:2. Tuomet iš toli pataikė Jamelas Morrissas, kamuolį iš varžovų perėmęs Stefanas Peno pridėjo dar du taškus ir panevėžiečiai priartėjo iki 7:8. Po kelių akimirkų „7bet-Lietkabelis“ jau pirmavo rezultatu 12:10. Įpusėjus pirmajam kėliniui savo trečią tolimą metimą iš tiek pat galimų pataikęs J. Morissas padidino panevėžiečių persvarą iki 3 taškų – 15:12. Vėliau kova vyko taškas į tašką. Po rezultatyvaus pirmojo ketvirčio „7bet-Lietkabelis“ atsiliko minimaliu skirtumu 27:28.

Sėkmingiau pradėję antrąjį kėlinį aikštės šeimininkai įgijo 8 taškų pranašumą – 36:28. Tuomet Venecijos komandos treneris paprašė minutės pertraukėlės. Po jos svečiai pelnė 4 taškus be atsako ir jau Panevėžio ekipos treneris Nenadas Čanakas paprašė atsakomosios pertraukėlės. Nepaisant jos, Italijos ekipa jau buvo priekyje 38:36. Pirmoje rungtynių pusėje nė vienai komandai nepavyko susikrauti didesnės persvaros. Po dviejų kėlinių sveąiai pirmavo rezultatu 46:43.

Antroje rungtynių pusėje svečiams pirmą kartą šiame mače pavyko įgyti dviženklę persvarą. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui „Umana Reyer“ pirmavo 10 taškų persvara 57:47. Panevėžiečiai sugebėjo pristabdyti varžovus, o po trijų kėlinių atsiliko nuo svečių 64:67.

Susitikimo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame susitikimo kėlinyje. Jam įpusėjus panevėžiečiai atsiliko tik 2 taškais – 76:78. Po akimirkos rezultatas tapo lygus 80:80. Prasidėjus paskutinei pagrindinio laiko minutei panevėžiečiai pirmavo 84:83. Dramatiškai vykusių rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidė šeimininkai. Po J. Morisso tritaškio metimo „7bet-Lietkabelis“ iškovojo pergalę rezultatu 87:84.

Artimiausią susitikimą „7bet-Lietkabelis“ žais vasario 11 dieną. Panevėžiečiai LKL čempionato rungtynėse išvykoje susitiks su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkais.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 28, Gyorgy Golomanas 14, Nikola Popovičius 13, Gabrielius Maldūnas, Paulius Murauskas ir Kristianas Kullamae – po 8.

„Umana Reyer“: Mitchellas Wattas 19, Jaysonas Grangeris 15, Derekas Willisas 14, Jordanas Parksas 11, Marco Spissu ir Riccardo Moraschini – po 8.