P. ŽIDONIO nuotr.

Panevėžiečiai ieško vietos, kur galėtų maudytis nuogi

Panevėžiečiai ieško vietos, kur galėtų maudytis nuogi

Įkandin nudistų paplūdimius turinčių Lietuvos pajūrio, Ignalinos ir Marijampolės tokios vietos kaitintis bei maudytis nuogiems panoro ir panevėžiečiai.

Prašymą surasti vietą nuogalių paplūdimiui gavęs miesto Tarybos narys mano, kad idėja turėtų būti apsvarstyta.

Vietą susirastų ir patys

Oficialų prašymą Panevėžyje skirti vietą maudyklai, kurioje būtų galima leisti laisvalaikį, degintis ir maudytis nuogiems, gavo miesto Tarybos Bendruomenių, socialinių reikalų, sveikatos ir sporto komiteto pirmininkas Arūnas Balčiūnas.

Politikas sako, jog dar žiemą buvo jo neoficialiai užklausta, ar apskritai yra šansų miesto teritorijoje, prie vandens telkinio turėti tokią vietą.

„Besikreipusiems tuomet paaiškinau, kad jie turėtų rašyti prašymą, o šie užsiminė, kad patys paieškos vietos, kur toks pliažas galėtų veikti. Dabar prašyme nurodyta ir preliminari vieta dešiniajame Nevėžio užtvankos krante, kiek tolėliau nuo baigiamos statyti gydyklos priklausomybių turintiems žmonėms“, – paaiškino A. Balčiūnas.

Politiką pasiekusiame prašyme teigiama, jog nebūtų prieštaraujama ir dėl kitos vietos nudistų paplūdimiui.

Rašte taip pat pabrėžiama, jog nudizmas Lietuvoje populiarėja, ne vienas nudistų paplūdimys įkurtas Lietuvos pajūryje, tokius turi ir Ignalinos bei Marijampolės savivaldybės.

Jų įrengimas nereikalauja didelių investicijų, pakanka pastatyti specialius ženklus, nurodančius, kad tai nudistų zona, ir kiek patvarkyti pačią teritoriją.

Reiktų tvarkos

A. Balčiūnas pripažino, kad prašymas Panevėžyje turėti nudistų paplūdimį jam pasirodė argumentuotas.

Vietos, kurioje žmonės norėtų ilsėtis bei maudytis nuogi, politikas teigia dar neapžiūrėjęs ir neįvertinęs. Jo žiniomis, toji teritorija priklauso Panevėžio savivaldybei.

„Sakyčiau, kad teritorija, kokia ji ten yra dabar, paplūdimiui nelabai tinka. Reiktų sutvarkyti ir pievą, ir pakrantę“, – svarstė A. Balčiūnas.

Į klausimą, ar pats kada nors yra lankęsis nudistų paplūdimyje, A. Balčiūnas atsakė neigiamai.

„Aš apskritai mieliau vykstu į kalnus, pliažuose lankausi gana retai“, – patikino jis.

Tačiau, pasak A. Balčiūno, jis gerbiantis mėgstančiųjų kaitintis ar maudytis norus.

„Mėgautis vasaros malonumais gerai visaip. Svarbu, kad ilsėdamasis žmogus gerai jaustųsi pats ir netrukdytų aplinkiniams“, – mano politikas.

Prašymas Panevėžyje turėti nudistų paplūdimį Arūnas Balčiūnui pasirodė argumentuotas. G. KARTANO nuotr.

Prašymas Panevėžyje turėti nudistų paplūdimį Arūnas Balčiūnui pasirodė argumentuotas. G. KARTANO nuotr.

Užteko specialaus ženklo

Marijampolės bei Ignalinos savivaldybių administracijų atstovų teiravomės, ar populiarūs ten įrengti nudistų paplūdimiai.

Marijampolės rajono savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėja Neringa Tumelienė teigė, jog šiemet jau trečia vasara, kai pačioje Marijampolėje, prie dirbtinio tvenkinio, vadinamo mariomis, veikia nudistų paplūdimys.

„Rajono Tarybos nariai buvo gavę prašymą suteikti galimybę nudistų pliažui veikti Marijampolės Pešešupio parke. Tačiau atsižvelgę, kad tai centrinis miesto parkas, gausiai lankomas žmonių, politikai nudistų parkui parinko nuošalesnę vietą prie tvenkinio“, – pasakojo N. Tumelienė.

„Iš tiesų nuogybės bijoti nereikia. Reiktų bijotis nepadorumo.“

Klebonas R. Zdanys

Skyriaus vedėja paaiškino, kad parinkus nudistų poilsio vietą tebuvo pastatytas ženklas.

„Daugiau jokių investicijų neprireikė. Link to paplūdimio vedančių kelių, automobilių stovėjimo aikštelių Savivaldybė už savo lėšas nerengė, tiltelių ar lieptelių nestatė, smėlio nevežė“, – sakė N. Tumelienė.

Ar tokia vieta populiari, Savivaldybės atstovė teigė nežinanti.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Kelia nuotraukas iš paplūdimio

Ignalinos rajono savivaldybės atstovė ryšiams su visuomene Lina Kovalevskienė paaiškino, jog prieš metus sulaukus gyventojų prašymo įrengti paplūdimį nudistams, parinkta kiek nuošalesnė vieta prie Vėlykščio ežero.

„Gavę prašymą miesto vadovai sureagavo gana greitai, gautas ir Tarybos narių pritarimas. Pamenu, kai apie tokio paplūdimio atsiradimą išgirdo vietos žmones, buvo lengvų pajuokavimų, bet labai greitai jie aprimo. Dabar matau, kad žmonės į feisbuką kelia savo pačių, sakyčiau, gana meniškas nuotraukas iš to pliažo, kai aiškaus nuogumo nesimato. Iš to sprendžiu, kad paplūdimys jiems patinka“, – pasakojo L. Kovalevskienė.

Ignalinos seniūnija į jį atvežė smėlio ir dargi nutiesė lieptelį į ežerą.

Nuogas kūnas – ir paslaptis

Panevėžio šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonas Romualdas Zdanys sakė negirdėjęs kad kas iš Bažnyčios hierarchų pasisakytų prieš nudistų paplūdimius.

Anot jo, bažnyčia niekada nėra pasisakiusi prieš nuogą kūną, o ir vertina jį kaip Dievo kūrinį.

„Kitas reikalas, kur ir kaip tas nuogumas panaudojamas. Dalį savo kūno rodome visiems, dalį – esant tam tikroms aplinkybėms, taip pat nuogumas tampa dovana sutuoktiniui, meilės išraiška. Iš tiesų nuogybės bijoti nereikia. Reiktų bijotis nepadorumo“, – paaiškino kun. R. Zdanys.

Policija plikšių nesivaiko

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjos Odetos Jukniūtės teigimu, pareigūnai nėra linkę gaudyti ir bausti nuogalių, kukliai gulinčių ant patiesaliuko, brendančių į vandenį ar jame plaukiojančių.

„Taip besielgiantis žmogus pats sprendžia, ar tai padoru kitų atžvilgiu ir ar jam pačiam patogu, gera“, – konstatavo O. Jukniūtė.

Bausmės, pasak policijos atstovės, susilaukia tie, kas viešose vietose prikišamai demonstruoja lytinius organus.

„Bet kad būtų baudžiamas, kas maudosi nuogas, – nebe tie laikai“, – svarstė O. Jukniūtė.

Kad pastaraisiais metais būtų nubausti šalyje nuogi deginęsi ar maudęsi piliečiai, neprisiminė ir Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų