G. Kartano nuotraukos

Panevėžiečiai dalyvauja upių švarinimo akcijoje

Panevėžiečiai dalyvauja upių švarinimo akcijoje

Paskutinį pavasario savaitgalį, gegužės 27–29 d., visoje Lietuvoje vyksta kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup Lietuva“.

Šia akcija siekiama užkirsti kelią atliekoms patekti į jūras ir vandenynus. Panevėžio miesto savivaldybė pakvietė bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, pavienius asmenis rūpintis upių švara ir jungtis prie šios iniciatyvos tvarkant Nevėžio upę ir jos pakrantes.

„River Cleanup“ – tai Belgijoje gimusi iniciatyva, vis labiau populiarėjanti tiek Europoje, tiek ir už jos ribų. Kasmet 8 000 000 000 kilogramų atliekų patenka į vandenynus. 80 proc. atkeliauja upėmis.

Šios iniciatyvos tikslas – ne tik skatinti žmonių sąmoningumą dėl vandens telkinių taršos, bet ir pakviesti juos prisidėti prie šios problemos sprendimo. Pernai ši iniciatyva vyko beveik 50-yje pasaulio valstybių – nuo JAV ir Japonijos iki Ganos ir Kamerūno. Lietuvoje buvo sutvarkyta daugiau nei 80 užterštų teritorijų prie 33 upių.

Galerija

Komentarai

  • Tragiškai išvirtę medžiai nuo apsemto Nevėžio ir vėtros ties Berčiūnų tiltu. Medžiai išvirtę su šaknimis, tiesiog baisu. Sutvarkyt pakrantes ne talkininkų jėgoms ,reikia technikos ir stiprios vyriškos jėgos.

  • Aciu jiems.Tik tokiu zmoniu buvimas parodo,kad mes samoningejame,ko nepasakytum apie tersejus,jie tarsi uzstrige kiauliu garde.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų