I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Panevėžiečiai balsuoti neskuba

Panevėžiečiai balsuoti neskuba

Konstitucijos dieną Aukštaitijos sostinės gyventojai ne itin skuba atlikti pilietinės pareigos – išrinkti naujuosius šalies valdžios atstovus. Atsirado ir tokių rinkėjų, kurie ėjo balsuoti greičiausiai pamiršę apie šį sekmadienį įvestą žiemos laiką.

Panevėžyje antrajame Seimo rinkimų ture dėl mandatų kovoja tik dviejų partijų atstovai. Aukštaitijos rinkimų apygardoje rinkėjai turi apsispręsti dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovės Guodos Burokienės ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovės Jurgos Girdzijauskienės. Panevėžio vakarinėje apygardoje rungiasi konservatorė Indiana Grigienė ir valstiečių atstovas Deividas Labanavičius, o Nevėžio apygardoje dėl rinkėjų balsų varžosi Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Bronislovas Matelis bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškeltas Kęstutis Lukoševičius.

Aukštaitijos apygardos J. Miltinio rinkimų apylinkėje vidurdienį buvo balsavę tik apie 300 rinkėjų. Šios apylinkės pirmininkė Vitalija Lideikienė sako, kad rinkėjai prieš dvi savaites buvo kur kas aktyvesni. Tačiau šįkart pirmųjų rinkėjų sulaukta likus dar 20 minučių iki rinkimų apylinkės atidarymo.

„Ir praėjusį, ir šį kartą ta pati rinkėja buvo pirmoji“, – sakė pirmininkė.

Ko tikėtis iš naujojo Seimo, svarstė nė nežinanti panevėžietė Vitalija.

Pasak moters, pasirinkti už ką balsuoti nebuvo sunku – savo nuomonės ji nepakeitė.

Balsuoti nė neprašvitus

Panevėžio vakarinės apygardos Nemuno rinkimų apylinkės komisijos pirmininkė Onutė Pilkauskienė taip pat pastebi, kad panevėžiečiai antrajame ture nėra aktyvūs. Didžiausioje mieste rinkimų apylinkėje, turinčioje daugiau nei 4 200 rinkėjų, vidurdienį buvo balsavę vos 9 procentai rinkėjų. Tai – mažiau nei pirmojo rinkimų turo metu. Pasak pirmininkės, įskaitant balsavusius namuose ir iš anksto, iš viso čia balsus jau atidavė 23 pro. rinkėjų.

„Ketvirtis jau balsavo. Galvojame, kad ateis dar ketvirtis, o daugiau – vargu“, – spėjo O. Pilkauskienė.

Šioje apylinkėje dalis rinkėjų greičiausiai pamiršo apie Lietuvoje šį savaitgalį suktas laikrodžio rodykles. Pirmieji rinkėjai prie durų pasirodė dar apie šeštą ryto – 6.30 val. atėję rinkimų komisijos nariai jau rado laukiančių žmonių.

Kalbinti šios apylinkės rinkėjai tvirtino, kad nebuvo sunku apsispręsti, kam atiduoti savo balsą.

 

Lėmė asmenybės

Nevėžio apygardos Menų mokyklos apylinkės pirmininkė Kristina Brinklienė taip pat teigė, kad rinkėjų – gana mažai. Čia vidudienį buvo balsavę tik 12,52 procento rinkėjų.

„Tai yra mažas aktyvumas, nes jau praėjo 6 balsavimo valandos“, – kalbėjo pirmininkė.

Čia balsuoti atskubėję Rimantas ir Rita Kielos sako, kad visada iš valdžios tikisi supratingų sprendimų. Jų teigimu, apsispręsti nebuvo sunku.

„Pirmajame etape buvo labai sunku. Dabar, kai yra du konkretūs kandidatai, kurių vienas man prie dūšios, o kitas visai nepatinka, buvo labai paprasta“, – sako R. Kiela.

Jo teigimu, šį kartą balsuojant pasirinkimą lėmė ne partija, o asmenybės.

„Kai du žmonės, supranti, už ką tu labai nenori balsuoti“, – svarstė ir R. Kielienė.

O nepanorusi prisistatyti panevėžietė sakė antrajame ture balsavusi ne už tos pačios partijos atstovą kaip pirmajame.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, 15 val. Panevėžio vakarinėje apygardoje balsus jau buvo atidavę 31,82 proc. rinkėjų, Nevėžio apygardoje – 30,42 proc., o Aukštaitijos apygardoje  29,35 proc.

 

 

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų