V. BULAIČIO nuotr.

Panevėžį užvaldė miauksinčios gražuolės

Panevėžį užvaldė miauksinčios gražuolės

Mieste jau antra diena karaliauja katės: prekybos ir pramogų centre „Babilonas“ vyksta tarptautinė paroda.

Į ją ūsuotosios dalyvės suvežtos ne tik iš visos Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių, Skandinavijos, Lenkijos, Rusijos. Tad, kaip Sekundei.lt sakė parodų organizatorius Martynas Frankas, ypatingų veislių kates, kurias šiandien dar galima pamatyti Panevėžyje, tektų vardyti ilgai: yra Bombėjaus, „ragdoll“, turkų angoros, Singapūro švelniakailių atstovių.

Veislių įvairovė

Lietuvos gyvūnų augintojų centro parodų organizatorė Ilona Vaitkienė irgi pasidžiaugė, kad į renginį suvežta daugiau nei 200 įvairių veislių kačių. Jas vertinti susirinko tarptautinė teisėjų komanda iš Belgijos, Italijos, Baltarusijos, Lietuvos.

Pasak I. Vaitkienės, šiemet tai jau ketvirtoji tarptautinė kačių paroda ir ši, kalėdinė, jau paskutinė. Bet ypatinga ne tik tuo: Panevėžyje vyksta „Auksinės katės“ – „Golden Cat“ rinkimai.

„Šie rinkimai labai svarbūs, nes titulo laimėtojai vėliau iš daugelio šalių susirenka vienoje vietoje ir išrenkama geriausia katė. Lietuvoje tokie rinkimai vyksta pirmą kartą“, – pabrėžė I. Vaitkienė.

Jos teigimu, parodoje galima išvysti išties nemažai egzotiškų veislių kačių. Pastarąsias, parodų organizatorės pastebėjimu, lietuviai itin mėgsta ir įsigyja.

„Lietuviai labai mėgsta retas kates ir jos tampa jau nebe retos“, – juokauja ji.

Ėjo ne tik akis paganyti

Vieni parodos lankytojai specialiai atvyko į parodą pasigrožėti retais gyvūnais, kiti ieškojo, kokią gražuolę būtų galima įsigyti, treti atsivežė vaikus ir anūkus apžiūrėti murklių įvairovės.

Kačių ringuose ir šou lankytojus ypač žavėjo Siamo katės, sfinksai, Meino meškėnai, rusų mėlynieji, britų ilgaplaukės ir trumpaplaukės, Bengalijos katės, devonreksai, orientalai.

Panevėžio profesinio rengimo centro direktorius Bronius Sadula, į parodą išsiruošęs su šeima, prisipažino labiausiai stengęsis dėl anūkų. Pats ūsuotosios augintinės neturintis, pašnekovas džiaugėsi, kad vaikaičiai namuose augina po šuniuką ir po katę. „Puikus įspūdis. Parodoje daug jaunų žmonių“, – aiškiai mėgavosi pramoga B. Sadula.

„Lietuviai labai mėgsta retas kates ir jos tampa jau nebe retos.“

I. Vaitkienė

Raguvos seniūnas Juozas Skorulskis su žmona Sigute į parodą irgi atvažiavo specialiai.

„Mes namuose turime katytę. Tai – žmonos mėgstamiausias hobis“, – šypsojosi seniūnas. O S. Skorulskienė mielai pasakojo dabar auginanti iš gyvūnų globos namų paimtą angoros mišrūnę, anksčiau ilgus metus laikiusi Siamo kates.

„Labai gražu, – džiaugėsi renginiu ponia Sigutė. – Tik vienas minusas – kad daug kur nėra veislių pavadinimų. Su vaikais daugiausia ateinama kačių pasižiūrėti, o man įdomu veislės. Ir yra labai panašių veislių, ir jų negali atskirti. Jeigu šalia nėra žmogaus, tu negali paklausti, tu nežinai, kas per katė. Bet šiaip labai gražu.“

Ne visi vienodai populiarūs

Kačių šeimininkai džiaugėsi lankytojų dėmesiu. Pastarojo netrūko ir tiems, kurie skelbėsi parduodantys kačiukus, nors kainos siekė ne vieną šimtą eurų.

Paroda Panevėžyje išsiskyrė tituluotų dalyvių gausa. Iš Klaipėdos atvažiavusi  „Fluffy Toys Lt“ veislyno savininkė Svetlana Ukrajeva sako jau daugiau nei 20 metų auginantys egzotus ir užauginę ne vieną parodų laimėtojas.

„Ramūs, veidukai labai patinka“, – vardijo šios trumpaplaukės persų kačių veislės privalumus ponia Svetlana ir apgailestavo pastebinti, jog „persai“ pastaruoju metu nebe madoje. Jei anksčiau parodose jų būdavo kelios dešimtys, tai dabar – vos vienas kitas.

„Tikiuosi, kad kada nors pasikeis. Vis tiek „persai“ yra klasika“, – įsitikinusi jų šeimininkė.

Britų trumpaplaukių kačiukų veislyną „Gaurė“ turinti Rita Gašpuitienė sidabrinius, raštuotus  gražuolius į parodą atvežė iš Šiaulių. Moteris tokį širdžiai mielą darbą dirba jau daugiau nei dešimt metų, tačiau veislės populiarumas vis nemenksta. Tad R. Gašpuitienė spėja, kad žmones veikiausiai paperka „britų“ išvaizda ir būdas.

„Jų charakteris ramus, man tinka. Aš esu ramaus būdo ir jie ramūs, prieraišūs. Jie tau skiria dėmesio, bet jeigu jo nenori, tai jie bus šalia“, – pasakojo, kodėl pamilo šios veislės katinus, viešnia iš Šiaulių.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų