"Sekundės“ archyvo nuotr.

Panevėžį kirtusius žygio dalyvius pasveikino plojimais ir šūksniais

Panevėžį kirtusius žygio dalyvius pasveikino plojimais ir šūksniais

Baltijos kelio 30-mečio rytą Vilniuje startavusi žygio per tris šalis kolona Panevėžyje sutikta plojimais, šūksniais ir iškeltomis trispalvėmis.

Griausmingai ir džiaugsmingai kolonos dalyvius pasveikinę J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiavę Panevėžio centrinės turgavietės prekeiviai ir administracija stebėjosi, kad prie jų prisijungė vos keletas praeivių.

„Tai neeilinė diena, šventė visiems. Ruošdamiesi pasveikinti žygio dalyvius tikrai manėme, kad Panevėžyje, didmiestyje, susirinks nemažas būrys. Net prie mūsų prisijungęs amerikietis stebėjosi, kad mes vieninteliai pasitikome tokio reikšmingo įvykio dalyvius“, – teigė turgavietę valdančios bendrovės „Kauptė“ Asta Pačekajūtė.

Vilniuje šįryt startavęs tarptautinis automobilių ir motociklų žygis Lietuvą, Latviją ir Estiją atkartos Baltijos kelio maršrutą ir jo pagrindines idėjas – laisvę ir vienybę. Žygis vienu metu prasidėjo dviejose sostinėse –Vilniuje ir Taline.

Tautine atributika papuošti 30 automobilių iš Vilniaus, Katedros aikštės, 9 val. pajudėjo Talino link. Tuo pačiu metu kolona pajudėjo ir iš Talino. Žygio dalyviai artėjant vidurdieniui susitiks pusiaukelėje – Rygoje.

O vakare, apie 19 val., vykstantieji iš Talino finišuos Vilniuje.

Pasak A. Pačekajūtės, centrinės turgavietės komanda nusiteikusi ir vakare išsirikiuoti J. Basanavičiaus gatvėje ir pasveikinti per Panevėžį į Vilnių riedančią koloną.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų