S. BATUROS nuotr.

Į Panevėžį atkeliauja legendinis šokio spektaklis „Godos“

Į Panevėžį atkeliauja legendinis šokio spektaklis „Godos“

Kvapą gniaužiantis reginys”, “Nėra žodžių apibūdinti stebuklui, kurį šįvakar matėme”. Tokiais žodžiais po pasirodymų užsienio scenose buvo sutiktas Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Godos“. Lapkričio 28-oji panevėžiečiams taip pat gali tapti neeiliniu rudens antradieniu. Trupė atvyksta su legendiniu spektakliu „Godos“, kurį sušoks Juozo Miltinio dramos teatre.

Spektaklis sukurtas apmąstant ir išjaučiant mūsų protėvių kalbos žodį „godos“, kuris šiandien jau nebenaudojamas mūsų kasdienėje kalboje. Statant spektaklį buvo apklausta daugybė žmonių kavinėse, autobusų stotelėse, universitetuose, ką jiems reiškia šis žodis. Kiekvienas atsakymas kažkiek skyrėsi, buvo nuspalvintas asmeniškumo, tačiau visus atsakymus jungė tai, kad „godos“ siejamos su praeitimi ir tapatinamos su moterimis bei jų svajomis.

Spektaklis sukurtas trijų choreografių. Norvegijos kūrėjų duetas A. Ekkens ir P. Holden „godoja“ I-ojoje spektaklio dalyje. Jų sukurtas moterų pasaulis kupinas nostalgijos ir ilgesio. Choreografėms „godos“ – tai širdies daina. Ji nuoširdi ir amžina. Čia susipina jautrumas, atjauta, moteriška stiprybė, sužeistos širdies dejonė ir viltys. Moteris – tarsi amžina „godoja“, tik kiekviena karta įpina savo istorijas.

II-ąją spektaklio dalį sukūrė Kauno šokio teatro vadovė, pripažinimą pelniusi choreografė Birutė Letukaitė. Stebėdama dabarties žmogaus egzistenciją, prisodrintą ne tik laimingų trumpų akimirkų, tačiau ir nužymėtą skaudžiu būties tuštumu, į spektaklio choreografiją ji įpynė ir ateities vizijas.

Subtiliai užsimindami apie lietuvių mitus ir legendas, šokėjai juda raštais ir formomis, ritmu, primenančiu audimo staklių taukšėjimą. Prie šių staklių prisėda godojantis šiandienos žmogus, kurio išausta juosta tokia kaip gyvenimas: marga mintimis, kokie mes esame dabar ir kokiais tapsime rytoj.

Kauno šokio teatras „Aura“ su šiuo spektakliu buvo audringai sutiktas žiūrovų nuo kaimyninės Lenkijos iki Jungtinių Amerikos valstijų. Lietuvoje, festivalyje „Vaidiname žemdirbiams 2016“, buvo pripažintas geriausiu festivalio spektakliu, o šokio kritikų teigimu, „Godas“ galima įrašyti į pačių kūrybiškiausių „Auros“ spektaklių sąrašą.

Kauno šokio teatras „Aura“
Šokio spektaklis GODOS (chor. Birutė Letukaitė, Anne Ekenes, Pia Holden)
Kada: Lapkričio 28 d. 18 val.
Kur: Juozo Miltinio dramos teatras, Laisvės al. 5, Panevėžys.

 

Galerija

Komentarai

  • […] Daugiau skaitykite čia […]

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų