P. Židonio nuotr.

Panevėžį apspito katės

Panevėžį apspito katės

Šie, jau įpusėję, metai į mūsų miesto istoriją turėtų įeiti ne tik kaip pandemijos, užsitęsusios sausros, bet dar ir benamių kačių antplūdžio laikmetis. Po kiemus ar šalikeles slampinėjančias, maisto besidairančias aptriušusias, alkanas, dažnai ir ligotas kates šiemet pastebi ir daugiabučių, ir privačių kvartalų gyventojai.

Kasdieniais pranešimais apie nuolat pačiose įvairiausiose miesto vietose matomas keturkojes bedales atakuojama ir šalia Panevėžio, Kaimiškyje, esančios gyvūnų prieglaudos vadovė Rūta Liberienė.

„Tokių skambučių kasdien būna po 10 ir daugiau. Tenka aiškinti, kad prieglauda ir taip jau perpildyta kačių, jų prižiūrime per 60. Tačiau žodžiai ne visuomet padeda. Atveža mažus kačiukus sudėję į maišus, numeta prie prieglaudos vartų, žodžiu, žinokitės“, – apmaudo neslėpė prieglaudos vadovė.

Ji svarsto, kad Panevėžį užplūdusių benamių kačių problema yra žmonių neatsakingumo pasekmė. R. Liberienės manymu, apmažinti murklių skaičių galima vieninteliu būdu – jas sterilizuojant. Tačiau nemažai žmonių nesiima to atlikti savo katėms, ką jau kalbėti apie benames. Tad jų palikuoniai ir sklinda po miestą, kartu parodydami, kokia vis dėlto šiuo požiūriu atsilikusi šalis esame.

Plačiau skaitykite liepos 27 dienos „Sekundės“ numeryje.

Komentarai

  • Idomu kas žiurkes ir peles gaudys? Vakaru Europos miestus jau apnyko ziurkės ir peles. Išnaikinus kates ateis ziurkės visur. Kate iš esmės gali buti ir laukinis gyvunas ir globa joms nebutina . Be to pacios reguliuojasi populiacijos skaicių pagal medziokles plotus ir maisto kieki. Iš esmės tai laukinis gyvunas, ir ne valkatauja o medzioja ir ieško maisto. Moka ir tarp zmoniu rast drauga. Verta atkreipti demesi kad labai daug kaciu zusta po automobiliu ratais. Naikonama ju populiacija ir uždarant i prieglaudas ir ten sterealizuojant kr kastruojant. Vykdan kačiu samoninga genocida. Nereikalinga zmonems kad kate lekstu gyvenima narve ir ėstu kacių maista nebegaudydam peliu ir žiurkių. Neatlieka tada savo paskirties gamtoje. Rezultate ziurkių ir peliu gresmingas populiacijos didejimas. Nera valkataujancių kaciu, jos saugo mus nuo didelės nelaimės.

    • Atsakyti
  • Kokia nueuropėjusiu musu individu bedamat atsirado. Sukiškit savo prieglaudos kates nuvežkit toliau i miška ir iškratykit ten iš maišų. Katės išgyvens ir be jusu prieglaudos. Yara musu miškuos laukinės misko katės. Išgyvena ir be prieglaudu ir tarnybų rupescio. Ir priglaudos kates miškuos puikiausiai išgyvens. Taps visai laukiniais gyvunais. O populiacijos skaičių pačios susireguliuos. Naturali atranka viska išsprendzia teisingai. Be to miško katės aveliu nepiauna ir zmonems gyvent netrukdo.

    • Atsakyti
  • Visai grazi ir sveika katė ziuri pro kampa i fotografa. Galvoja ar suėsti fotografa ar tas ka nors duos ėdamo. Butų jei fotografas už ja mazesnio didumo tai ciuptu kaip ziurke ir suėstų.. bet teks katei matomai imtis diplomatijos. Kasir belieka kai negali pulti ir suėsti. Tai bent pasigerint ir gaut koki skanu kasneli. O mirusius mylimussavo zmones katės suėda lei uždarytos kartu su mirusiu šeimininku buna. Pirmiausia nueda šeimininkės ausis, nosi. Megsta ir gyvam truputi ikasti. Patikrinti ar jau galima ėst mylima šeimininka ir globėja.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų