P. Židonio nuotr.

Paliktą naujagimį panoro auginti mama

Paliktą naujagimį panoro auginti mama

Likimo valiai ką tik pagimdytą berniuką Panevėžio daugiabučio namo laiptinėje palikusi 32-ejų panevėžietė, regis, persigalvojo. Su ja dabar dirba visa komanda specialistų ir pagalbininkų, nes motina panoro pati auginti mažylį.

Vos kelių dienų kūdikis šiuo metu iš Respublikinės Panevėžio ligoninės pervežtas gydyti į Santaros klinikas Vilniuje.

Susuktas į antklodę Vilties gatvės namo laiptinėje berniukas pirmadienio rytą rastas ten pragulėjęs kurį laiką ir jau sunkios būklės.

Mažylio kūno temperatūra buvo nukritusi iki kritinės ribos, jam taikytos šildymo procedūros, atlikti būtiniausi tyrimai.

„Dar ketvirtadienį mažylis buvo mūsų ligoninėje. Jei išvežė į Vilniaus klinikas, vadinasi, reikėjo pagalbos, kurios mes negalime suteikti“, – komentavo Panevėžio ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis.

Panevėžio vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) dėl šio įvykio atliko situacijos vertinimą ir nustatė kūdikio apsaugos poreikį.

Skyriaus specialistai vakar kreipėsi į teismą dėl leidimo nustatyti vaikui laikinąją globą.

„Jeigu teismas šį leidimą duos, Tarnyba kreipsis į Panevėžio savivaldybę dėl laikinosios globos nustatymo. Taip vaikui būtų užtikrinta saugi aplinka ir tinkama priežiūra“, – teigė Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus specialistė Rūta Karčiauskienė.

Pageidavo susigrąžinti

VTAS bendrauja ir su vaiko motina. Pastarąją, padedant visuomenei, policija surado jau kitą dieną po jos kraupaus poelgio. Pirmiausia moters fizinę ir psichologinę būklę įvertino medikai. Tai yra dirbanti, neasociali Panevėžio gyventoja. Ją pareigūnai rado namuose. Moteris nesipriešino ir iš karto prisipažino ką padariusi.

Motina vaiko teisių apsaugos specialistams išreiškė norą susigrąžinti ir pati auginti pamestą vaiką.

„Motinai pradėtos teikti intensyvios mobiliosios komandos paslaugos. Socialinis darbuotojas, psichologas ir specialistas, dirbantis su priklausomybę turinčiais asmenimis, po mėnesį truksiančio bendravimo su moterimi teiks rekomendacijas paskirtam atvejo vadybininkui. Taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl kitų socialinių paslaugų jai teikimo“, – aiškino R. Karčiauskienė.
Vaikų teisių gynėjų kūdikiui duoto Vyčio vardo pakeisti motina nepageidavo.

Apklausta policijos

Panevėžietę jau apklausė ir policija. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, įtariamajai skirta kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti. Daugiau galimų įvykio kaltininkų kol kas nėra.

„Tęsiamas ikiteisminis tyrimas, toliau renkama medžiaga“, – teigė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialistas Tadas Martinaitis.

Už savimi pasirūpinti negalinčio vaiko palikimą be būtinos priežiūros norint juo atsikratyti baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Komentarai

  • is normaliu atima o sita augins ,o gal cipes issigando ,ir ka tokia gali isauginti

  • Taigi alkoholikai net ir komentarus rasineja. Kur blaivus protas? Kiek aplinkui tokiu atveju, tik tiek, kad baudziamosios atsakomybes bijo ir tu vaiku neatsisako.

  • Aš jau nieko nebe suprantu.Mama per kombinezoną sudavė delnu-tai iš jos atėmė abu vaikus.O čia bejėgį kūdikėlį paliko mirti-spręs ar grąžinti motinai. Nesvarbu kokios priežastys-vaiką PALIKO GYVYBEI PAVOJINGOSE SĄLYGOSE! T.y. mirti. O ką tas paaugęs vaikelis jai pasakys!? Ką jaus širdyje? Kažkodėl galvojama tik apie neatsakingus suaugusius,Kas pagalvos apie nekaltą žmogutį?

  • O kur tėvas ? Kodėl nerašoma? Ateis pas ją tasai kuris buvo prie jos , galimai, gali nukentėti tas mažylis arba suluošinti gali?? Kur yra kokia logika, kai motina numetusi vaikelį savo , viduryje nakties , vėl sutinka auginti ir kaip niekur nieko ? Nėra logikos, nėra paaiškinimo .
    .Matyt čia kiti reikalai spaudžia ??? Kur mažylio apsauga ?

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų