Pakruojo dvaras ruošiasi gėlių festivaliui – vykusio konkurso metu pražydo gėlių kompozicijomis

Pakruojo dvaras ruošiasi gėlių festivaliui – vykusio konkurso metu pražydo gėlių kompozicijomis

Pirmąjį šios vasaros savaitgalį Pakruojo dvaras kvietė grožėtis spalvingu renginiu – čia buvo sukurta bene 30 unikalių gėlių kompozicijų, kurias konkurso „Žiedų valdovai 2020“ metu kūrė ne tik floristų, bet ir gėlių meno mylėtojų komandos iš visos Lietuvos ir net Latvijos. Šis konkursas – įžanga į jau birželio 20 dieną dvare prasidėsiantį ir visą vasarą vyksiantį gėlių festivalį „Vasarvidžio nakties sapnas 2020“, kurio metu Pakruojo dvaras antrus metus pavirs gėlėčiausia vieta ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Šeštadienį po vasaros saule iš gėlių gimė margiausios gėlių kompozicijos – jas kūrė ne tik floristų, bet ir gėlių meno mėgėjų komandos iš visos Lietuvos ir net Latvijos. Taip pat visą savaitgalį dvare vyko augalininkystė žinovų suvažiavimas, kurio metu buvo galima konsultuotis, susipažinti su augalų gausa ir įsigyti patikusį augalą. Po visą dieną trukusio darbo, vakare kompetentingos komisijos, kurioje priešakyje buvo garsiausia Lietuvos žolininkė Jadvyga Balvočiūtė, Lietuvos gėlių augintojų sąjungos tarybos pirmininkė Daiva Gasiūnienė ir šių metų meninės gėlių festivalio dalies kūrėjas garsus ispanų režisierius Adrianas Schvarzsteinas – buvo išrinktos trys laimėtojų komandos ir dar kelios papildomos nominacijos. Nuspręsta, kad šiemet įspūdingiausią gėlių kompoziciją pavadinimu „Kai laikas meilės nenužudo“ sukūrė Biržų technologijų ir verslo mokymo centras, antra vieta apdovanota „Glamour gėlės“ kompozicija „Meilės laužas“, o trečia vieta atiteko „Karpių gėlės“ kompozicijai „Jausmų sūkury“. Žiūrovų simpatijos atiteko Šeduvos lopšelio-darželio gėlių kompozicijai „Meilės suolelio paslaptys“, o dvaro Baronas liko neabejingas komandos „Gėlės idilė“ kūriniui „Išlaisvinta meilės tėkmė“. Buvo renkamos bei apdovanotos ir dar kelios papildomos nominacijos – poetiškiausios, teatrališkiausios, romantiškiausios ir magiškiausios kompozicijos.

Jau nuo birželio 20-osios Pakruojo dvaras oficialiai kviečia grožėtis antrą sykį rengiamu Viljamo Šekspyro romantinės komedijos „Vasarvidžio nakties sapnas“ įkvėptu gėlių festivaliu, kur dvare vėl bus galima išvysti įspūdingo dydžio skulptūras iš gėlių, stebins dar neregėtos instaliacijos ir provokacijos, Šiaulių ir Panevėžio teatro aktorių pasirodymai. Šiemet festivalis gėlių meno mylėtojus džiugins dar didesne gausa gėlių rūšių ir žinomiausių lietuvių floristų rankose gimusiais kūriniais iš jų, įvairiais gėlių renginiais ir paskaitomis. Festivalis gėlėmis ir jų kompozicijomis grožėtis kvies visą vasarą iki pat rudens.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje bei „Metų turizmo objektas 2019“ Lietuvoje, kur atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų