P. Židonio nuotr.

Pakelėse – padėkos vilkikų vairuotojams

Pakelėse – padėkos vilkikų vairuotojams

Karantinas keičia visuomenės požiūrį į tolimųjų reisų vairuotojus. Ištuštėjusioje Europoje važinėjančius ir reikalingus krovinius gabenančius „furistus“ tai viename, tai kitame krašte pasitinka didžiuliai padėkų stendai. Vienas tokių iškilo ir Panevėžio rajone.

Kelyje „Via Baltica“, ties Kučių kaimu, kur per parą pravažiuoja 3–4 tūkstančiai sunkvežimių, atsirado didelis, ryškus reklaminis stendas, išreiškiantis padėką prekes gabenančių tarptautinių maršrutų vilkikų vairuotojams.

„Mieli sunkvežimių vairuotojai, ačiū, kad palaikote mūsų šalių gyvybę“,– skelbia plakatas, kuriame padėkos žodis „ačiū“ parašytas ne tik lietuvių, bet ir latvių, estų, suomių, lenkų, vokiečių, baltarusių, ukrainiečių kalbomis.

Iš visų šių šalių net ir karantino metu pro čia rieda prekes gabenantys vilkikai.

Padėkoti jų vairuotojams idėja kilo Panevėžio rajono savivaldybės merui Povilui Žaguniui ir Bistrampolio dvaro valdytojui kunigui Rimantui Gudeliui.

„Šiuo iššūkių pilnu laikotarpiu visi stengiamės kuo geriau atlikti, kas nuo mūsų priklauso. Šis plakatas yra padėka vežėjams už jų gyvybiškai svarbų darbą dėl visų mūsų – rajono, Lietuvos ir kitų šalių žmonių gerovės“, – sako P. Žagunis.

Jaučiasi reikalingi

Toks stendas Europoje – ne naujiena. Dešimt metų vilkiko vairuotoja dirbanti panevėžietė Sigita Rajskaja teigia panašių plakatų matanti ir kitose valstybės.

„Esu mačiusi kitų šalių keliuose tokių padėkų. Iš tiesų smagu – žmonės pagaliau suprato, kad mūsų darbas reikalingas, naudingas ir vilkikų vairuotojai ne šiaip sau važinėjasi“, – sako Prancūzijoje šiuo metu dirbanti panevėžietė.

Čia ji atvažiavo po ilgo laiko ir mato tuščias gatves. Vos vienas kitas lengvasis automobilis važiuoja, tad vilkikams dabar keliai – laisvi.

Sigita dažniausiai krovinius vežioja Ispanijoje, kuri dabar viena labiausiai koronaviruso dorojamų šalių pasaulyje. Tačiau vairuotoja tvirtina dėl to per daug nesibaiminanti ir katafalkų už kiekvieno kampo nesutinkanti.

„Ispanijoje „kietas“ karantinas. Čia griežčiau nei Lietuvoj. Ispanija dabar visiškai neispaniška: žmonių nėra, tylu. Dirba tik vaistinės ir maisto prekių parduotuvės. Įvažiuojant į miestus stabdomi visi lengvieji automobiliai. O vilkikus praleidžia be jokių užkardų“, – pasakoja S. Rajskaja.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 10 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • ačiū tarti reikia ir vilkikų vairuotojams dirbantiems Lietuvoje. Kai jau daug kas izoliavosi ir nedirba, jie palaiko likusių įmonių gyvybę. Ačiū visiems, kurie vairuojate transporto priemones veždami prekes ir taip prisidėdami prie ekonomikos palaikymo:)

    • Ovairuotojams algas nureze darbdaviai saunu

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų