R. Viksvienės nuotr.

„Pajiešmenių brass“ muzikiniai aktyvai

„Pajiešmenių brass“ muzikiniai aktyvai

Kai 2016 metais Pasvalio rajono pučiamųjų instrumentų orkestras „Pajiešmenių brass“ (vadovas Vytautas Bičkauskas) tapo nugalėtoju, grodamas Lietuvos radijo ir televizijos projekte „Vario audra“ kartu su grupe „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, muzikantų gyvenimas persikėlė „ant ratų“. Pasipylė gausūs kvietimai į renginius, keliones, filmavimo aikšteles…

Idėja suburti orkestrą uždegė tris muzikuojančius Pajiešmenių kaimo vyrus it kibirkštis. Paraginti Norvegijos karalystėje gyvenančio buvusio pasvaliečio, Rogalando lietuvių bendrijos pirmininko Sauliaus Trepekūno, vadovaujančio keliems norvegų orkestrams, 2010 metais muzikantai pradėjo savo veiklą: sukvietė kaimo vaikus, padalijo jiems norvegų dovanotus instrumentus ir pradėjo intensyvių repeticijų maratoną. Suprantama, teko ilgai mokytis, gal net ilgai įkalbinėti šito imtis, o ir saldainių kalno niekas nežadėjo. Tuo šiais laikais vaikų nesuviliosi. Stebuklus gali daryti tik entuziazmas ir puikūs pavyzdžiai.

Netrukus buvo pakviestas ir kolektyvui vadovauti sutiko trombono dėstytojas Vytautas Bičkauskas. Po trijų mėnesių Pajiešmenių kaimo bendruomenės surengtoje Joninių šventėje orkestras atliko savo pirmąją programą. Tai buvo ir pirmieji jau istorija tapę žingsniai į Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų būrį.

„Pajiešmenių brass“ dalyvauja čempionatuose, konkursuose, šventėse Lietuvoje, koncertavo Prancūzijos publikai, o rugpjūčio 23 d. išvyksta į koncertinį turą Norvegijos karalystėje.

Panevėžio „Dūdų vasaros“ festivalio žiūrovams šis Pasvalio rajono kolektyvas atskleidė keletą ateities paslapčių: atsivežė ruošiamą jaunųjų muzikantų kartą – mažąjį orkestrą „Tibi-dibi-dach“ (vadovas Audrius Baronas), papildysiantį „Pajiešmenių brass“, ir pagrojo kompozitoriaus Tito Petrikio maršą „Vasaros kelionė“ (aranžuotė Tado Šileikos) iš Justino Krisiūno kino filmo „Širdys“, kurio premjera įvyks 2018 metų rudenį. Abu orkestrai dalyvavo ir filmuojant būsimo lietuviško kino filmo epizodus.

Rugpjūčio 18 d. 17 val. Laisvės aikštėje gros koncertinė įstaiga „Panevėžio garsas“ (vadovas Laimutis Raziūnas). Maloniai kviečiame į savojo miesto pučiamųjų orkestro koncertą.

Organizatorius – Lietuvos Brass Band Asociacija (lbba.lt)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų