Pajamų mokesčio dalį paramai jau skyrė 403 tūkst. gyventojų

Pajamų mokesčio dalį paramai jau skyrė 403 tūkst. gyventojų

Skirti dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) paramai liko dvi savaitės, primena Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Prašymą skirti paramą reikia pateikti iki gegužės 2 d. per VMI Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS). Prašymą skirti paramą gyventojai gali rasti dažniausiai pildomų formų sąraše.

„Skirti sumokėto pajamų mokesčio dalį paramai dar niekada nebuvo taip lengva, nes dabar tą galima padaryti paramos vedlio pagalba. Iš viso savo sprendimą nuo 2021 metais sumokėtų mokesčių skirti paramą jau išreiškė beveik 403 tūkst. gyventojų“, – sako VMI viršininko pavaduotojas dr. Martynas Endrijaitis, primindamas, kad popieriniai prašymai nuo šių metų nebepriimami, o e. būdu teikiama parama užtikrina, jog gyventojas tai daro savanoriškai.

Pagal vieną pateiktą prašymą pajamų mokesčio dalis gali būti pervedama penkerius metus iš eilės – už praėjusius ir keturis vėlesnius mokestinius laikotarpius. Jei gyventojas prašymą jau yra pateikęs ankstesniais metais, atsiradus vedliui, jo tikslinti ar teikti iš naujo nereikia, pažymima VMI pranešime. Paramos gavėjams ir meno kūrėjams galima skirti iki 1,2 proc. GPM, politinėms partijoms – iki 0,6 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc.

„Svarbu tai, kad jei gyventojui yra pareiga pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją ir sumokėti apskaičiuotą pajamų mokestį, tą reikėtų padaryti laiku, tai yra taip pat iki gegužės 2 d. Priešingu atveju, pateiktas prašymas skirti dalį sumokėto pajamų mokesčio paramai nebus vykdomas“, – atkreipia dėmesį dr. M. Endrijaitis.

VMI duomenimis, praėjusiais metais nuo 2020 m. sumokėtų mokesčių apie 460 tūkst. gyventojų iš viso paramai skyrė beveik 21,4 mln. eurų, tai yra beveik 4 proc. didesnę sumą nei užpernai (užpernai – beveik 20,4 mln. eurų). Iš jų apie 1,2 mln.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų