G. Kartano nuotr.

Pagerbtas Holokausto aukų atminimas

Pagerbtas Holokausto aukų atminimas

Šiandien Panevėžyje minima tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Prie Žydų motinos paminklo padėti vainikai, buvo sakomos kalbos, skaitomi pranešimai.

„Holokaustas palietė kiekvieną žydų šeimą. Mirtina neapykantos ir naikinimo mašina nusinešė 6 milijonus gyvybių. Tai buvo kraują stingdantis nusikaltimas žmogiškumui. Nusikaltėlių planuose tai turėjo būti mirtinas smūgis žydų tautai. Tačiau ji atsilaikė savo tikėjimu ir jo įkvėpta dvasios stiprybe. Pagerbdami aukų atminimą dar kartą prisimename šią tragediją, sukrėtusią pasaulį ir atvėrusią jam akis. Šiandien dar kartą sakome – niekas neužmiršta, todėl tai nebepasikartos“, – minėjime kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Po minėjimo dalyviai vyko į masinę žudynių vietą Kurganavos miške, kur uždegė žvakutes ir pagerbė žuvusiuosius. Skaičiuojama, kad čia jų palaidota per 8 tūkstančiai. Po pagerbimo Panevėžio miesto žydų bendruomenės namuose vyko fotografijų parodos „Holokausto tragedija“ atidarymas.

Sausio 27-ąją Lietuva drauge su Jungtinėmis Tautomis mini Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną. Šią dieną 1945 metais buvo išlaisvinta Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovykla Lenkijoje. Aušvico koncentracijos stovykla – didžiausia nacistinės Vokietijos įkurta koncentracijos ir naikinimo stovykla, kurioje nužudyta apie 1,5 milijono žmonių, iš kurių – apie 1 milijonas žydų. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 metų lapkričio 1 dienos rezoliucija paskelbė sausio 27-ąją kasmetine Tarptautine holokausto aukų atminimo diena. Šioje rezoliucijoje atmetamas holokausto neigimas, smerkiama diskriminacija ir prievarta religiniu ar etniniu pagrindu.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų