Įvertintas bibliotekininkių darbas

Įvertintas bibliotekininkių darbas

Trečius metus iškilmingai pagerbiami apdovanojimo „Ad astra“ laureatai už rašytojos G. Petkevičaitės-Bitės dvasios ir priesaikų vykdymą.

Šįmet Panevėžio regiono mokyklų bibliotekų (išskyrus aukštąsias) kategorijoje laureate tapo Panevėžio rajono Naujamiesčio gimnazijos bibliotekininkė Laura Šinkūnienė.

Pastebėjo aktyvią veiklą

Metų įvertinimai išskirtiniams Panevėžio regiono bibliotekų darbuotojams pradėti teikti 2017 metais, o pati idėja siejama su rašytojos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės romanu „Ad astra“. Jame ji kalba apie žmogaus ir tautos laisvės idėją, savarankiškumo, dvasinio tobulėjimo siekimą.

Iškilmingos ceremonijos metu yra sveikinami bibliotekų vertę ir jų svarbą visuomenėje auginantys bibliotekininkai.

„Kasmet paminėdami kūrybiškai ir inovatyviai bibliotekose dirbančias asmenybes, galime kurti gyvą G. Petkevičaitės-Bitės vertybių legendą. Visi kartu pasakokime apie tuos, kuriems darbas bibliotekoje yra asmeninė misija siekti daugiau ir duoti daugiau. Mieli kolegos, būkime aukščiau kasdienybės, dirbkime siekdami didelių idėjų, sekdami tikrais idealais, žiūrėdami į žvaigždes“, – sveikindama kolegas kalbėjo bibliotekos direktorė J. Bugailiškienė.

Iš jos rankų apdovanojimą už „už modernios ir šiuolaikiškos bibliotekos kūrimą, išmintį ir profesionalumą, jaunosios kartos kūrybinio ir intelektinio potencialo atskleidimą, gebėjimą burti komandas edukacinėms veikloms, aktyvią šviečiamąją, kultūrinę ir informacinę veiklą Naujamiesčio bendruomenėje“ atsiėmė ir L. Šinkūnienė.

Panevėžio rajono Naujamiesčio gimnazijos bibliotekininkė Laura Šinkūnienė.

Panevėžio rajono Naujamiesčio gimnazijos bibliotekininkė Laura Šinkūnienė.

Laureatę atvyko pasveikinti Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius. Jis dėkojo už moters pastangas ugdant humanišką, gerai išauklėtą, dvasingą jauną žmogų.

„Sako, jog nominacija yra už darbą. Žmonės dažniausiai atostogauja dvidešimt dienų per metus. Aš tik dvidešimt dirbu, o likusias atostogauju su pačiais nuostabiausiais žmonėmis – Naujamiesčio gimnazijos ir miestelio bendruomene. Ačiū, kad esate, myliu ir šis apdovanojimas yra jums“, – atsiimdama garbingą įvertinimą kalbėjo bibliotekininkė.

Išskirtos kolegų komisijos

Panevėžio regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų kategorijoje laureate tapo Audronė Berezauskienė – Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus vedėja. Apdovanojimas skiriamas darbuotojui už iniciatyvumą ir kūrybiškumą savo bibliotekos veikloje, sėkmingą ir ryškią tradicinių ir netradicinių bibliotekos paslaugų sintezę bei plėtrą, aktyvų ir sėkmingą skaitymo skatinimą, sėkmingą gerosios patirties sklaidą regione ir už jo ribų.

Panevėžio regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų filialų kategorijoje laureate tapo Vanda Laurinavičienė – Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Dysnos filialo vyresnioji bibliotekininkė. Už sėkmingą bendruomenės telkimą, dėl kurio  biblioteka tampa bendruomenės centru, aktyvų ir sėkmingą skaitymo skatinimą, ryškų indėlį į bibliotekos kaip daugiafunkcės įstaigos veiklą, iniciatyvumą tobulinant technologinius procesus ir aptarnaujant vartotojus, mokant juos pasitelkti bibliotekos teikiamas galimybes socialinei naudai.

Nominantų ,,Ad astra“ apdovanojimui kandidatūras svarstė sudaryta komisija: pirmininkė – Ramunė Greiciūnienė (Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka), pirmininko pavaduotoja – Vilmantė Vorienė (Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka), sekretorė – Virginija Švedienė (Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka). Nariai: Simona Žilienė (Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka), Loreta Aleknienė (Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka).

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų