Diskusija „Gimtoji kalba gaivina, vienija, stiprina“ Panevėžyje subūrė garsiausius kalbininkus ir kalbos puoselėtojus. (T. Šiaudinio nuotr.)

Pagerbta lietuvių kalba

Pagerbta lietuvių kalba

Gimtąją kalbą būtina saugoti, vertinti ir mylėti. 2017-ieji paskelbti Lietuvių kalbos kultūros metais, o visoje šalyje organizuojami renginiai primins žodžio grožį ir svarbą. Panevėžys taip pat neaplenktas. Diskusija „Gimtoji kalba gaivina, vienija, stiprina“ į G. Petkevičaitės-Bitės biblioteką subūrė garsiausius kalbininkus ir kalbos puoselėtojus.

Diskusijoje dalyvavusios etnologės Vitalijos Vasiliauskaitės teigimu, sava lietuvių kalba ne tik padeda geriau išreikšti mintis, bet ir saugo visą valstybę nuo išnykimo.

„Apie kalbą, kaip valstybės saugotoją, kalbėta jau seniai, nuo Mikalojaus Daukšos laikų. O ir Gabrielė Petkevičaitė-Bitė yra pasakiusi: „Kas tautai gali būti brangesnis, už jos prigimtą kalbą? Tai kiekvienos tautos stipriausioji pilis, jokių priešų neįveikiama, kol turi tikrus gynėjus.“ Todėl visi turime būti tos pilies gynėjai“, – panevėžiečius ragino V. Vasiliauskaitė.

Šiai minčiai pritarė kalbininkas Aldonas Pupkis, Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Rita Miliūnaitė, Bendrinės kalbos tyrimų centro vadovė, vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Jurgita Jaroslovienė bei Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė dr. Daiva Vaišnienė.

Visi jie diskutavo apie gimtosios kalbos svarbą ir grožį, o D. Vaišnienė renginyje stengėsi išsklaidyti mitą, kad taisyklingai kalbėti svarbu tik kalbininkams, valstybės institucijų darbuotojams ir valdininkams.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų