Delfi nuotr.

Pagalba vaikui gali tapti geriausiu gyvenimo sprendimu

Pagalba vaikui gali tapti geriausiu gyvenimo sprendimu

Panevėžio savivaldybė ieško budinčių globotojų. Tai žmogus, kuris laikinai be tėvų globos likusį vaiką prižiūri ir juo rūpinasi savo namuose. Suaugusiųjų supratingumas, gebėjimas išklausyti, padėti, kantrybė gali pakeisti tokio vaiko gyvenimą iš esmės, padėti išgyventi vaiką užklupusias sunkias akimirkas.

Tai būtų ne tik gerumo, atjautos išraiška, bet ir mokamas darbas. Budintys globėjai įdarbinami Socialinių paslaugų centro globos centre pagal sutartį. Jų atlygis siekia 1 MMA (2020 m.- 607 Eur) per mėnesį. Ši suma yra stabili – nepriklauso nuo to, ar tuo metu prižiūrimas vaikas, ji mokama ir globėjui susirgus ar laikino atokvėpio atveju. Atlygis didėja 1 MMA per mėnesį už kiekvieną globėjo šeimoje apgyvendintą vaiką (už faktiškai gyventą laiką); 1,5 MMA per mėnesį – už kūdikį (iki 1 metų amžiaus) arba vidutinės, sunkios negalios vaiką.

Budintis globotojas gaus lėšų vaiko apgyvendinimo vietai įkurti – 1 BSI (39 Eur), jei vaikas gyvens iki 3 dienų, 3 BSI – ilgiau.

Priklausomai nuo vaiko faktiškai šeimoje gyventų dienų, jam skiriama 4 BSI (156 Eur) per mėnesį išmoka. Globėjui – tokio pat dydžio globos išmokos tikslinis priedas (vaiko logopedo, psichiatro, užimtumo paslaugoms) ir pan.

Jei globėjas rūpinasi 12–18 m. jaunuoliu, gauna papildomai 8 BSI (312 Eur) per mėnesį.

Reikalingą pagalbą ir konsultacijas globėjams teikia Globos centro specialistų komanda.

Kas gali būti budinčiais globotojais?

– 21–65 metų gyventojai, turintys ne žemesnį nei vidurinį išsilavinimą, turintys tinkamas sąlygas vaikui augti ir ugdytis;

– neturintys kito darbo;

– baigę nemokamus mokymus pagal Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, mokymo ir konsultavimo programą bei gavę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teigiamą išvadą, kad yra pasirengę šiam darbui.

Informaciją teikia Socialinių reikalų skyrius (Laisvės a. 20, 124 kab., tel. 8 45 501 368) arba Globos centras Topolių al. 12, tel. +370 675 71533).

Sausio 21 d. 17.30 val. Panevėžio savivaldybėje (II a. salėje) organizuojamas susitikimas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų