Tokie informaciniai stendai atsiras prie kolektyvinio naudojimo konteinerių aikštelių, kuriose dažniausi atliekų šalinimo tvarkos pažeidimai.

Padės panevėžiečiams nemaišyti skirtingų atliekų

Padės panevėžiečiams nemaišyti skirtingų atliekų

Panevėžyje atliekų surinkimu besirūpinanti bendrovė „Panevėžio specialus autotransportas“ visą mėnesį vykdys šviečiamąją akciją, kurios metu gyventojams padės tinkamai tvarkyti atliekas.

Tokie informaciniai stendai atsiras prie kolektyvinio naudojimo konteinerių aikštelių, kuriose dažniausi atliekų šalinimo tvarkos pažeidimai.

Kaip pasakojo bendrovės direktorius Rolandas Ramūnas, ypač rudenį padaugėja klaidų, kai prie kolektyvinio naudojimo konteinerių pradedamos krauti ir sandėliuoti netinkamos atliekos. Dėl jų bendrovės darbuotojai negali surinkti tinkamų atliekų, gaištamas laikas, bendrovė patiria nenumatytų papildomų išlaidų, kai reikia siųsti specialų transportą ir darbuotojus, šie turi perrūšiuoti ir tvarkyti visiškai netinkamoje vietoje paliktas šiukšles.

Todėl jau spalį bendrovė prie netvarkingiausių atliekų surinkimo aikštelių pastatys atliekas šalia konteinerių palikti draudžiančius stendus, kuriuose bus pateikta informacija apie tinkamą atliekų tvarkymą. Kartu šalia jų nuolat lankysis bendrovės specialistai, kurie stebės gyventojų elgesį.

Fiksuos ir patars, kaip tvarkyti šiukšles

Planuojama, kad visą akcijos laikotarpį bendrovės specialistai stebės gyventojų įpročius, elgesį ir pastebėję` netinkamo atliekų šalinimo atvejus gyvai patars, kur jos turi būti šalinamos, koks paprasčiausias būdas jas tinkamai surinkti ir perduoti tvarkyti.

Speciali vaizdo stebėjimo įranga bus montuojama sudėtingiausiuose taškuose. Vaizdo įrašus analizuojantys specialistai reaguos į surinktą informaciją, darys atitinkamus pakeitimus ir koreguos bendrovės planus.

Piktybiškais atvejais bendrovės darbuotojai imsis priemonių ir perduos surinktą informaciją miesto Savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarko skyriaus specialistams, kurie gali skirti administracines baudas gyventojams, nepaisantiems patarimų ir toliau pažeidinėjantiems galiojančios tvarkos nuostatas. Seimas priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, kuriuo siekiama griežčiau bausti už patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus. Priimta pataisa nutarta panaikinti įspėjimą ir už padarytą atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą iškart grės bauda nuo 30 iki 140 eurų.

Daugiausia problemų – dėl šiukšlių kalnų

Rolandas Ramūnas pasakoja, kad daugiausia problemų bendrovės darbuotojams kyla tais atvejais, kai atliekų turėtojai į vieną didelę krūvą suverčia visų rūšių atliekas – ir komunalines, ir žaliąsias (pavyzdžiui, lapus), ir didžiagabarites (pavyzdžiui, baldus) ar net pavojingąsias (pavyzdžiui, dažus ar kitų vidaus apdailos darbų liekanas).

„Panevėžio specialaus autotransporto“ turima technika yra griežtai specializuota ir jau surinkimo metu atliekos rūšiuojamos, todėl, pavyzdžiui, stiklo atliekas surenkantis transportas negali tuo pat metu surinkti ir lapų ar šakų. O šiukšlių kalnuose esančių konteinerių dažnai net tampa neįmanoma pasiekti – transportas negali privažiuoti, o net ir jam privažiavus darbuotojams tampa nebeįmanoma atskirti sumaišytų ir vienoje krūvoje gulinčių skirtingų kategorijų atliekų.

Tikimasi, kad bendrovės inicijuota akcija padės gyventojams geriau suprasti savo veiksmų pasekmes ir paskatins tinkamai rinkti atliekas. Sąmoningi panevėžiečiai taip asmeniškai prisidės prie efektyvesnio atliekų surinkimo ir tvarkymo, o tai, savo ruožtu, leis valdyti veiklos kaštus ir teigiamai veiks atliekų tvarkymo įkainius.

Komentarai

  • Imu pinigus uz siuksles ir bijau siuksliu surinkt

  • Reikia įsteigti daugiau stambiagabaritinių ir statybinių atliekų surinkimo vietų – aikštelių kiekviename mikrorajone , nes vežti į esamas dvi ( Savitiškio ir Pliūniškio gt, ) toloka ir ne kiekvienas turi tinkamą transportą . Tose aikštelėse galėtumėte patogiau rūšiuoti atliekas . Atkristų būtinybė nepatogiai ir nesistemingai šį imlų darbą atlikinėti prie praktiškai visų miesto šiukšlių konteinerinių aikštelių . Tai šiuo metu darote ir jokia kontrolė nepadės .

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų