"Sekundės" archyvo nuotr.

Pabėgimas nuo pareigūnų virto detektyvu

Pabėgimas nuo pareigūnų virto detektyvu

Angelų sargų misija – ginti ir saugoti, tačiau vienas panevėžietis tikina nukentėjęs nuo pareigūnų.

Jaunas vaikinas kovo pabaigoje buvo sulaikytas policijos patrulių, nes nesegėjo automobilio saugos diržų. Pareigūnams padavęs savo asmens tapatybės kortelę, panevėžietis išsigando jo laukiančių pasekmių ir leidosi į kojas. Tačiau supratęs klaidą, kitą dieną pats prisistatė į policijos komisariatą.

O čia laukė staigmena: paaiškėjo, kad toks įvykis net nebuvo užregistruotas, o jo asmens tapatybės kortelė mįslingai dingo.

Nerimą panevėžiečiui kelia tai, jog galimai jo asmens dokumentą paėmęs policijos pareigūnas netrukus paliko tarnybą ir išvyko į užsienį.

 Vyras baiminasi, kad jo vardu nebūtų daromi nusikaltimai.

Spruko nuo nemalonumų

Kaip „Sekundei“ pasakojo Lukas Pelaitis, visa ši mįslinga istorija prasidėjo kovo 30-osios vakarą, kai jis kartu su draugais važinėjosi automobiliu. Kelionę nutraukė patruliavęs policijos ekipažas, mat automobilio gale kartu su drauge sėdėjęs vaikinas nesegėjo saugos diržo.

Pažeidėjų buvo paprašyta pateikti savo asmens dokumentus, kad būtų galima surašyti administracinio pažeidimo protokolą. Kol pareigūnai pildė reikalingus duomenis, L. Pelaitis išlipo iš mašinos ir spruko.

„Prisipažįstu ir gailiuosi, kad pabėgau, bet tuo metu taip atrodė geriausia, – atviravo jaunas vyras. – Mat turėjau kitą bylą, kurioje jau esu pripažintas nekaltu. Tiesiog nenorėjau turėti reikalų su policija, todėl pabėgau.“

Iš karto į įvykio vietą buvo iškviesti dar du patruliai. Kartu automobiliu važiavusių draugų telefonais pareigūnai skambino L. Pelaičiui ir liepė pačiam grįžti, tačiau jaunuolis taip ir nepasirodė.

Po kelių savaičių Lukas nuvyko į policijos komisariatą, kur buvo nagrinėjama kita, su šiuo įvykiu nesusijusi byla. Vaikino buvo paprašyta pateikti savo asmens dokumentą. L. Pelaitis bandė aiškinti, kad tas liko pas jį sulaikiusius policijos pareigūnus. Tačiau duomenų bazėje nebuvo užfiksuotas joks įvykis, o jo asmens kortelė paslaptingai dingo.

Mįslingas dingimas

„Tyrėjai paaiškinau visą situaciją, prisipažinau, kad pabėgau. Ji patikrino duomenų bazėje, bet toks įvykis net nebuvo užregistruotas – nei kad pabėgau, nei kad man paskirta bauda,– pasakojo L. Pelaitis. – Mano draugei pažeidimo protokolas surašytas, o aš net neminimas. Manimi nepatikėjo, bet aš prisipažįstu, nežinau, kam man meluoti. Galėčiau nuslėpti tą faktą ir pasakyti, kad tiesiog pamečiau dokumentą ir eiti darytis kito.“

Asmens dokumentui taip ir neatsiradus, vaikinas pradėjo žygius į policiją. Pirmiausia jis nuėjo pas Panevėžio vyriausiojo policijos komisariato Patrulių kuopos viršininką Egidijų Railą – tiesioginį jį sulaikiusių patrulių vadovą. Viršininkas taip pat patvirtino, kad duomenų bazėje nėra informacijos nei apie tokį įvykį, nei dingusią asmens tapatybės kortelę. Tačiau susisiekus su tuo metu dirbusiu pareigūnu jis neneigė, kad būta tokio incidento. Tik kur dingo L. Pelaičio asmens dokumentai, paaiškinti negalėjo.

„Teisinosi, kad galbūt jo kolega mano asmens tapatybės kortelę atidavė mano draugams, – sako Lukas. – Tačiau savo draugais aš pasitikiu, o jie tvirtino, kad jokio asmens dokumento iš pareigūnų negavo.“

„Kita vertus, ar pareigūnas gali svetimiems žmonėms atiduoti asmens dokumentus? – svarsto vyras. – Buvau net nuėjęs į Imuniteto skyrių, kur patvirtino, kad tokių dalykų negali būti ir tai yra niekas kitas kaip aplaidus darbas.“

Teisybės paieškos

Labiausiai panevėžietį nerimauti verčia faktas, kad pareigūnas, kurį įtaria pasisavinus jo asmens tapatybės kortelę, šiuo metu jau nebedirba policijoje. L. Pelaičio žiniomis, patrulis buvo atleistas iš darbo už pažeidimus ir šiuo metu yra išvykęs į užsienį. Susisiekti su juo, deja, neįmanoma.

„Jeigu žmogus iš darbo atleistas už blogą elgesį, kur garantijos, kad pasinaudojus mano dokumentu nebus daromi nusikaltimai?“ – klausia L. Pelaitis.

Netekęs vilties taikiai susitarti ir atgauti dokumentą, šios savaitės pradžioje panevėžietis parašė pareiškimą policijoje dėl asmens tapatybės kortelės vagystės. Tačiau prisipažįsta daug vilčių ją atgauti neturintis. Nežinia, ar išvis bus pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Tai yra ne kas kita, kaip asmens tapatybės vagystė, – įsitikinęs L. Pelaitis. – Netikiu, kad sulauksiu teisingumo, juk policijoje visi savi. Norėjau gražiuoju atgauti dokumentą ir visą šią istoriją pamiršti, bet neliko nieko kito, kaip rašyti pareiškimą. Tik neaišku, ar išvis bus pradėtas tyrimas.“

Panevėžio vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Rasa Meištė situacijos kol kas nekomentuoja. Jos teigimu, vyksta tyrimas, tad daugiau detalių atskleisti negalima.

„Šiuo metu pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl pareigūnų veiksmų. Kol kas daugiau komentuoti negalime“, – teigė R. Meištė.

 

Komentarai

  • Tačiau valdžia kur žiūri, kodėl nei Jukna, nei meras sienų nesaugo?

  • Aha, tikrai, kur opozicija žiūri?!

  • Ble prikolas

    • Atsakyti
  • Up

  • #GantasMelagis

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų