Pabėgėlių statusą afganistaniečiai vertėjai galėtų gauti per mėnesį

Pabėgėlių statusą afganistaniečiai vertėjai galėtų gauti per mėnesį

Į Lietuvą atgabenti afganistaniečiai vertėjai, talkinę šalies kariams, bei jų šeimos pabėgėlių statusą galėtų gauti per maždaug mėnesį, sako Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

„Su visais patikrinimais – mėnuo, galbūt daugiau. Bet kaip pavyks, žiūrėsime“, – BNS sakė ji.

Pasak departamento vadovės, šie prašymai bus nagrinėjami paraleliai neteisėtų migrantų, atvykusių per Baltarusiją prašymams, kurie nagrinėjami skubos tvarka. Afganistaniečių prašymai pateks į bendra tvarka nagrinėjamų prieglobsčio prašymų eilę.

„Bet mes juos prioritetizuosime, pirmumo tvarka nagrinėsime“, – sakė E. Gudzinskaitė.

Pasak jos, ilgiausiai užtruks tapatybės patikrinimai.

„Saugumo patikrinimus, tapatybės, asmenybės patikrinimus vis tiek reikia atlikti, kad nebūtų kažkokių klaidų skaudžių – tam daugiausiai laiko reikės sugaišti“, – sakė Migracijos departamento vadovė.

Pasak jos, patvirtinus, kad tai tikrai žmonės, padėję Lietuvos kariams Afganistane, tai būtų pakankamas pagrindas ir pabėgėlio statusas jiems būtų suteikiamas.

Trečiadienio rytą į Raseinių rajoną atvyko 14 iš Afganistano evakuotų Lietuvos kariuomenei talkinusių vertėjų šeimų – 50 žmonių.

Šeimos šiuo metu gyvena bendrose patalpose ir yra izoliacijoje dėl COVID-19 rizikos.

Raseinių rajono meras Andrius Bautronis BNS anksčiau trečiadienį sakė, jog yra planuojama, kad šios šeimos čia gyvens daugiau kaip mėnesį.

Anksčiau skelbta, kad išgabenimo į Lietuvą laukia apie 100 Lietuvos kariams padėjusių vertėjų bei jų šeimų narių, bijančių, kad Talibanas gali mėginti su jais susidoroti.

Trečiadienį į Lietuvą turėtų būti atgabenta dar pusšimtis afganistaniečių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Kokius vėjus rašote?Čia ne mūsų karas buvo,mūsu valdžiažmogiai net neatsiklausė kai karius žmogžudžiai išsiuntė į Afganistaną. Apie vertėjus.Jie pasidavė priešui ir ėjo prieš savo tautą. Žodžiu koloborantai.Dabar tautos išdavikai Lietuvoje.Man tai primena pokarį kai parsidavėliai žudė PARTIZANUS.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų