Pabėgėlių iš Ukrainos paramai skyrė papildomus 326 tūkst. eurų

Pabėgėlių iš Ukrainos paramai skyrė papildomus 326 tūkst. eurų

Trečiadienį Ministrų kabinetas bendru sutarimu skyrė papildomus 326 tūkst. eurų pabėgėliams iš Ukrainos paremti. Šios lėšos Lietuvoje gyvenančius ukrainiečius pasieks per Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijas, rašoma projekto nutarime.

Nurodoma, jog 304 tūkst. eurų bus skiriami 2024 metų vasario mėnesį planuojamoms patirti išlaidoms. Iš jų 160 tūkst. eurų bus skirta institucinei socialinei globai užtikrinti, 130 tūkst. eurų – vienkartinėms išmokoms įsikurti gyvenamojoje vietoje savivaldybės teritorijoje ir kompensacijoms už vaiko ugdymą pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programą.
Dar 14 tūkst. eurų skiriama institucinei socialinei globai, teikiamai pagal socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytą socialinių paslaugų užsieniečiams skyrimo tvarką.
Tuo metu 21 861 euras bus skirtas Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės 2023 metų spalio–gruodžio mėnesiais patirtoms asmenų iš Ukrainos apgyvendinimo išlaidoms kompensuoti.
ELTA primena, kad metų pradžioje Vyriausybė taip pat nusprendė skirti 4 mln. eurų Lietuvoje studijuojančių ukrainiečių išlaidoms padengti. Iš teikiamų lėšų 3,6 milijonai bus skirti bakalauro ir vientisųjų studijų programų studentams ukrainiečiams. Likusius 352,6 tūkst. eurų planuojama skirti ukrainiečiams magistrantams. Lėšos skiriamos studijų kainai kompensuoti iš dalies ir stipendijų apmokėjimui.
Primenama, kad, kaip sutarta su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis, valstybės biudžeto lėšomis apmokama 60 proc. ukrainiečių, studijuojančių bakalauro ir vientisosiose studijose, norminės studijų kainos. Likusią kainos dalį padengia aukštosios mokyklos. Magistro studijų studentams valstybė dengia visą studijų kainą.
Nurodoma, kad valstybė teikia paramą ukrainiečiams, į Lietuvos aukštąsias mokyklas priimtiems 2022 m. ir 2023 m. 2023–2024 mokslo metais Lietuvos universitetuose ir kolegijose studijuoja 2,1 tūkst. ukrainiečių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų