Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Paaiškės, ar valdantiesiems pavyks atmesti G. Nausėdos veto

Paaiškės, ar valdantiesiems pavyks atmesti G. Nausėdos veto

Ketvirtadienį paaiškės, ar valdantiesiems pavyks atmesti prezidento Gitano Nausėdos veto Seime aštrias diskusijas sukėlusioms įstatymo pataisoms, numatančioms, kad nepasiskiepiję darbuotojai turėtų patys susimokėti už privalomus testus nuo COVID-19.

Šalies vadovas Vyriausybės parengtas Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas vetavo argumentuodamas, kad reikėtų vengti visuomenę skaldančių sprendimų, mažinančių žmonių pasitikėjimą valstybe.

Vis dėlto Seimas pastarąjį ketvirtadienį apsisprendė iš naujo svarstyti prezidento G. Nausėdos vetuotas įstatymo pataisas. Už tai, kad šalies vadovo grąžintas įstatymo projektas būtų svarstomas iš naujo, balsavo 68 parlamentarai, 60 balsavo prieš.

Atmesti prezidento veto valdantiesiems nebus lengva, nes tam reikalingas 71 balsas. Tuo tarpu valdančiąją daugumą šiuo metu sudaro 74 parlamentarai.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad yra dedamos visos pastangos, jog ketvirtadienį vyksiančiame balsavime valdantiesiems užtektų balsų atmesti šalies vadovo veto.

Savo ruožtu opozicija tvirtina nuomonės nekeisianti ir tikisi, kad valdantiesiems atmesti prezidento veto nepavyks.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų