2017-06-22, Penkiakovės pasaulio taurės finalo Vyrų fechtavimosi pagrindinis etapas,

Iš Pietų Korėjos – į finalą

Iš Pietų Korėjos – į finalą

Ketvirtadienį Vilniuje prasideda pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės varžybų finalas.

Po 36 vyrus ir moteris Vilniaus lengvosios atletikos manieže, Lazdynų baseine bei Vingio parke varžosi dėl vieno svarbiausių titulų tarptautinėse šiuolaikinės penkiakovės varžybose.

Į stipriausiųjų šiuolaikinės penkiakovės atletų būrį įsiliejo ir iš Panevėžio kilęs, 2013-ųjų pasaulio čempionas Justinas Kinderis.

Lietuvis Pietų Korėjoje ne tik treniravosi intensyviu režimu, bet ir studijavo Busano universitete. Tik po diplomų įteikimo ceremonijos penkiakovininkas sėdo į lėktuvą ir su persėdimu Seule parvyko į Lietuvą.

Prieš pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės varžybų finalą vykusioje spaudos konferencijoje J. Kinderis išreiškė džiaugsmą dėl galimybės su pačiais stipriausiais planetos penkiakovininkais varžytis Lietuvoje bei pareiškė viltį, kad mūsų šalyje gali būti surengtos ir dar svarbesnės varžybos.

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) prezidentas Vaidas Barakauskas pabrėžė, kad varžyboms yra pasirengta tinkamai. Renginyje dirbs 70 savanorių, 10 medicinos personalo darbuotojų. Nors varžybos vyks jau pasenusiuose objektuose, vizualiai jie neatrodys blankiai.

Daugiausiai sėkmės sportininkams dažniausiai prireikia jojimo rungtyje. Dėl nepaklusnaus žirgo ne kartą yra nukentėję ir geriausi Lietuvos penkiakovininkai. Į Vilnių buvo atvežti 24 žirgai (18 varžyboms ir 6 atsarginiai). Žirgai yra iš Lietuvos bei Lenkijos. Pasirodymams gali turėti įtakos ir numatomas permainingas oras.

Lietuvai pasaulio taurės finale be Justino atstovaus Londono olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė, Ieva Serapinaitė ir Lina Batulevičiūtė. 33-ejų metų L. Asadauskaitė negalėjo prisiminti, kada paskutinį kartą jai teko varžytis Lietuvoje, bet tai buvo dar vaikystėje.

Birželio 23-25 dienomis varžybas iš Lietuvos sostinės tiesiogiai transliuos „Eurosport“ televizija, Lietuvoje jas rodys „Lietuvos ryto TV“.

Per visą istoriją Lietuvos sportininkai Pasaulio taurę laimėjo net 10 kartų (Edvinas Krungolcas – 2001, 2004, 2005, 2007 m., Andrejus Zadneprovskis – 2002 m., Donata Rimšaitė – 2008 ir 2009 m., L. Asadauskaitė – 2012 ir 2015 m., o J. Kinderis kartu su L. Asadauskaite mišrių estafečių varžybose – 2014 m.). Į pasaulio taurės finalą pateko per keturis atrankos etapus atrinkti 72 sportininkai iš 20 valstybių – Airijos, Argentinos, Australijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Egipto, Italijos, Japonijos, Kazachstano, Korėjos, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Rusijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos.

Facebook nuotr. Po diplomų įteikimo ceremonijos penkiakovininkas J. Kinderis sėdo į lėktuvą ir su persėdimu Seule parvyko į Lietuvą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų