Petras Gražulis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

P. Gražulis neabejoja, kad Seimas panaikins jo teisinę neliečiamybę: ginsis Šventuoju Raštu

P. Gražulis neabejoja, kad Seimas panaikins jo teisinę neliečiamybę: ginsis Šventuoju Raštu

Parlamentaras Petras Gražulis įsitikinęs, kad Seimas ketvirtadienį panaikins jo teisinę neliečiamybę. Politikas Seimo posėdyje ginsis remdamasis Šventuoju Raštu.

„Paskaitysiu Šventąjį Raštą. Man atrodo, kad visi Seimo nariai, kada priesaiką davė, pasakė „Tepadeda man Dievas“. Tai aš noriu, kad jie laikytųsi Šventojo Rašto. Tai, ką aš čia pasakiau homoseksualams, tai čia daug žiauriau ir griežčiau pasakyta, ypač apaštalo Pauliaus laiške korintiečiams“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė P. Gražulis.
Seimo narys tikina esąs „šimtu procentų“ įsitikinęs, kad jo teisinė neliečiamybė bus atimta. P. Gražulis tikina daug draugų Seime neturįs.
„O teisme, kaip elgsiuosi? Jau manau, kad šį kartą kitaip. Kaip politinis kalinys sovietinis – neimsiu advokato ir į teismą neisiu, tegu mane atvesdina prievarta, nes ten teisingumo nėra. Ir greičiausiai teisme užsiklijuosiu lūpas“, – akcentavo parlamentaras.
Tam, kad Seimas panaikintų parlamentaro teisinę neliečiamybę, nutarimo projektą turi palaikyti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.
ELTA primena, kad spalio mėnesį generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti parlamentaro P. Gražulio teisinę neliečiamybę.
Prokuratūra prašo Seimo panaikinti minėti parlamentaro neliečiamybę, siekiant jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn ikiteisminiame tyrime dėl tyčiojimosi ir niekinimo, nukreipti į LGBT bendruomenę.
Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas po praėjusių metų gegužę parlamente užfiksuotų Seimo nario P. Gražulio pasisakymų apie homoseksualius asmenis. Seimas tąkart svarstė įstatymų projektus, kuriais siekiama reguliuoti kartu gyvenančių nesusituokusių asmenų santykius.
Po pateikimo Seimui pritarus įstatymo projektams, P. Gražulis Seime priėjo prie LGBT bendruomenės atstovų ir ėmė kalbėti apie „homoseksualizmą, pederastiją, apie platinamas venerines ligas“.
„Ir su avimis, ir lavonais, su vaikais, su vyrais. Paskaitykit Šventąjį Raštą, čia iškrypimas. (…) Jūs esate išsigimęs. Dievas sukūrė vyrą ir moterį“, – kreipdamasis į LGBT atstovus kalbėjo P. Gražulis.
Klausimas dėl P. Gražulio teisinės neliečiamybės panaikinimo šios kadencijos Seime kyla ne pirmą kartą. 2020 m. Seimas panaikino minėti politiko imunitetą ir leido patraukti P. Gražulį baudžiamojon atsakomybėn bendrovės „Judex“ istorijoje.
2022 m. birželį Apeliacinis teismas atmetė P. Gražulio skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuriuo politikas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Byloje nustatyta, kad veikdamas privataus juridinio asmens, t. y. UAB „Judex“, interesais, jis neleistinai kišosi į valstybės tarnautojų veiklą Lietuvoje ir Rusijoje, skatindamas juos nesilaikyti teisės aktų reikalavimų bei atlikti neteisėtus veiksmus, taip pat naudojosi šios bendrovės jam suteiktomis lėšomis.
Dėl šio teismo sprendimo P. Gražulis galėjo netekti parlamentaro mandato, mat šis nuosprendis, kaip nurodoma Seimo statute, galėtų tapti pagrindu pradėti apkaltą parlamentarui. Tačiau parlamente nutarta šiuo atveju laukti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) verdikto. Teismas savo sprendimą ketina skelbti antradienį.
Tiesa, parlamente P. Gražuliui inicijuota apkalta kitu klausimu – įtariama, kad jis galėjo balsuoti už kitą Seimo narį, socdemą Liną Jonauską, taip pažeisdamas Konstituciją ir sulaužydamas Seimo nario priesaiką. Šiuo metu šiuo klausimu laukiama Konstitucinio Teismo išvados.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų